Latvijā pirmā guļbūves dievnama būvnieks nolēmis atteikties no valsts apbalvojuma

Lēdmanietis Tālis Sala, protestējot pret valstī notiekošo, nolēmis atteikties no 2009.gadā saņemtā valsts apbalvojuma – Atzinības krusta par izcilu tēvijas mīlestību un nopelniem tautas gara attīstīšanā.

Tālis Sala ir būvuzņēmējs, zemnieku saimniecības “Saliņas” saimnieks un Amatniecības kameras diplomēts meistars, kurš Lēdmanē uzbūvējis Latvijā pirmo guļbūves dievnamu, pēc kā arī tika izvirzīts apbalvojuma saņemšanai. Meistars, atsakoties no apbalvojuma, norāda, ka tas ir vienīgais valsts dotais ierocis, ar kuru viņš var vērsties pret to tautvaldības daļu, kas pēdējo 20 gadu laikā ievedusi sabiedrību postā.

Lēdmanes Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīca, kas tapusi no saziedotiem kokmateriāliem, tika iesvētīta 2007.gada 29.jūnijā. Tās ietilpība ir ap 140 personām.

 

Vēstures dokumenti liecina, ka Latvijā pirmā koka baznīca pēc Dānijas karaļa pamudinājuma Kurzemē tika uzcelta īsi pirms 1070.gada. Saskaņā ar vēstures liecībām, Latgalē viena no vecākajām koka baznīcām – celta 1530.gadā – atradās Aulejā. Kara laikā tā tikusi stipri nopostīta, tāpēc 1626.gadā jezuīti uzcēla jaunu koka baznīcu, kura 1685.gadā nodega. Otra vecākā koka baznīca Latgalē no ozolkoka baļķiem tika uzcelta 1621.gadā Višķos, kas 1937.gadā tika nojaukta.

 

Avots:“Latvijas Avīze” (22.06.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *