SIA “Flora”: vietējā un eksporta tirgus nozīme uzņēmuma attīstībā

Lai noskaidrotu viedokli par aktuālākajiem notikumiem koka logu un durvju ražošanā, uz interviju meža nozares informācijas vortāls “Latforin.info” aicināja SIA “Flora” valdes locekli Juri Bušu.

SIA “Flora” ir viens no vadošajiem koka logu un durvju ražošanas uzņēmumiem Latvijā, kas  tika dibināts 1991.gadā un šobrīd nodarbina aptuveni 85-90 darbiniekus. Runājot par darbaspēka kvalifikāciju, J.Bušs norāda, ka kokapstrādes speciālisti Latvijā ir pieejami, bet tieši logu ražošanas speciālistus atrast ir gandrīz neiespējami. Pārsvarā arī tie, kuriem ir augstākā izglītība, praktiskās iemaņas apgūst tikai strādājot uzņēmumā.

Kopš uzņēmuma pastāvēšanas pirmsākumiem nozīmīgu vietu piedāvājuma klāstā aizņēma PVC logi, taču pēdējā laikā patērētājus arvien vairāk sāk interesēt logi ar paaugstinātu energoefektivitāti. SIA “Flora” šobrīd pamatā orientējas uz eksportu, jo Latvijā tirgus ir apstājies un tik ātri „neatdzīvosies”. Sākotnēji lielākā daļa gatavās produkcijas tika eksportēta uz Vāciju, bet tagad notiek koncentrēšanās uz Maskavu, Krievijas tirgu.

Kā galvenā problēma, ar ko saskaras uzņēmums savas darbības attīstībā, minēta koksnes resursu pieejamība no AS “Latvijas valsts meži” (LVM). Tā kā šobrīd LVM sāk prasīt izziņu par vidējiem ieņēmumiem, bet uzņēmuma zāģētavā notiek liela cilvēku rotācija, uzņēmums netiek uz LVM sarunām par izejvielu piegādēm uz gadu, kas ir ļoti svarīgi, jo LVM ir nozīmīgākais piegādātājs. Runājot par iespēju iepirkt izejmateriālus no Krievijas, augsto izvedmuitas likmju dēļ tas lētāk nesanāk, turklāt pastāv risks iegādāties nekvalitatīvu koksni. Savukārt, privātie meža īpašnieki nevar īsti apmierināt pieprasītos apjomus un nodrošināt piegādes vienmērīgumu.

Runājot par uzņēmuma priekšrocībām, J.Bušs min fleksibilitāti – SIA “Flora” nav liels ražošanas uzņēmums, bet var piegādāt lielus apjomus. Taču galvenā niša ir mazu un unikālu pasūtījumu izpilde. Nākotnes plānos primārais ir paplašināt ražotās produkcijas klāstu un apgūt Krievijas tirgu, kur saskatītas lielas perspektīvas.

 

Lasīt vairāk: www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *