Valdība pašvaldībām piešķirs gandrīz 800 000 latu par sniega radītajiem zaudējumiem

21.jūnijā Ministru kabinets akceptēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādāto MK rīkojuma projektu „Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem””, kas paredz pašvaldībām piešķirt 799 195 latus, lai kompensētu sniega radītos zaudējumus to īpašumā vai valdījumā esošajos infrastruktūras objektos.

Saskaņā ar MK sēdē nolemto tika atbalstīti 33 pašvaldību iesniegtie pieprasījumi sniega radīto zaudējumu segšanai. Šo pašvaldību kopējie zaudējumi sastāda 1 123 692 latu, tajā skaitā 1 074 533 latu par būvniecības darbiem, 28 343 latu par koku sazāģēšanu un izvešanu, kā arī 20 816 latu par elektrības ģeneratoru nomu un to darbināšanu.

Atbilstoši MK noteikumiem par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas līdzekļiem neparedzētajiem gadījumiem, pašvaldībām jānodrošina līdzfinansējums 30% apmērā no kopējiem izdevumiem – 324 497 latu.

Finanšu līdzekļi pašvaldībām tiks pārskaitīti, tiklīdz tās būs iesniegušas visus attiecīgos dokumentus, kas apliecina, ka pašvaldība ir nodrošinājusi ne mazāk kā 30% no kopējiem atbalstītiem izdevumiem, kas saistīti ar sniega radīto postījumu novēršanu un zaudējumu kompensēšanu.

Kopumā pieprasījumi par zaudējumu kompensēšanu tika saņemti no 51 pašvaldības, tajā skaitā 24 pašvaldības, kurās tika izsludināta ārkārtas situācija. Pamatojoties uz pašvaldību iesniegtajiem pieprasījumiem, sniega radītie zaudējumi kopumā sastādīja 3 545 173 latu.

 

Avots:www.vram.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *