Zinātnieki Krievijā izstrādājuši jaunu līdzekli cīņai ar mežu ugunsgrēkiem

Tomskas Valsts zinātniski pētnieciskā politehniskā institūta speciālisti izstrādājuši jaunu līdzekli cīņai ar mežu ugunsgrēkiem. Tas sastāv no ūdens, šķidrā stikla un dažiem citiem, pagaidām precīzāk neatšifrētiem, komponentiem. Līdzekli paredzēts no gaisa izsmidzināt uz koku galotnēm vai zāles, kur tas ir spējīgs izturēt līdz 500 grādu lielu karstumu. Pēc tam ūdens iztvaiko un degošie elementi pārklājas ar šķidrā stikla slāni. Turklāt maisījums uzputo, novēršot turpmāku degšanu vai gruzdēšanu.

Īpaši tiek uzsvērts fakts, ka stikls ir dabai nekaitīgs materiāls, savukārt viss šķīdums – ekoloģiski pilnīgi tīrs produkts. Pēc izstrādātāju domām, tas ir universāls – jauno līdzekli var izmantot arī degošas eļļas vai degvielas apdzēšanai.

Šobrīd projekts atrodas praktisko eksperimentu noslēguma fāzē. Tomskas universitāte ir gatava pārrunām ar potenciālajiem investoriem, taču vienlaicīgi tiekot apsvērta arī iespēja pašiem izveidot nelielu uzņēmumu, kas nodarbotos ar jaunā ugunsdzēsības līdzekļa ražošanu.

 

Avots: „Baltijas Koks” (Maijs/2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *