Krievijas Tjumeņas apgabalā pievēršas efektīvākai mežu apsaimniekošanai

Ārkārtas situācijas mežā nosaka ne tikai ugunsgrēki, bet arī vējgāzes, kaitēkļu izraisītie postījumi un citas bīstamie apstākļi, ko nosaka iesāktajie grozījumi „Par meža apsaimniekošanu Tjumeņas apgabalā”.

Būtiska nozīme meža apsaimniekošanas uzlabošanā ir lēmumam saistībā ar likumprojekta ieviešanu „Par mežizstrādes kompleksa attīstības pasākumiem Tjumeņas apgabalā”, kas paredz mežizstrādes jomā šādas darbības kā esošo darba vietu saglabāšanu, jaunu darba vietu radīšanu, produkcijas konkurētspējas paaugstināšanu un valsts atbalsta īstenošana organizācijām un uzņēmumiem.

Krievijas Tjumeņas apgabalā ir ļoti labi koksnes krājumi, ko var izmantot pārstrādē. Piemēram, „Tjumenas finiera rūpnīca”, kas specializējas saplākšņu ražošanā, un ir vienīgā rūpnīca, kas ražo finiera produktus tirgum, spētu savu rūpnīcu noslogot 100% apjomā no vietējiem koksnes resursiem, bet uz doto brīdi uzņēmums gatavās produkcijas ražošanai izmantot tikai 30% bērza zāģbaļķusi no apgabalā pieejamā daudzuma. Iemesli ir dažādi, kāpēc ir izveidojusies šāda situācija, t.i. konkrētā uzņēmuma nepilnīgā pārstrāde, meža struktūra, ar mežizstrādi uzņēmumu un darbaspēka trūkums u.c.

Šobrīd no pieejamās koksnes apjoma tiek nocirsts tikai 25%, kas nozīmē, ka atlikusī nenocirstā koksne 75% veido pieaugumu katru gadu. Līdz ar to sāk veidoties pārāk aizauguši meži un koksne zaudē savu kvalitāti. Tādēļ konkrētā likumprojekta ieviešana spētu ieinteresēt konkrētos mežizstrādes uzņēmumus strādāt šajā virzienā. Likumprojekts paredz īstenot sekojošu atbalstu organizācijām un uzņēmumiem: sniegt subsīdijas no budžeta, ieviest nodokļa atvieglojumus, izmantot valsts atbalstu tehnikas iegādei līzingā, kā arī nodrošināt atbalstu darba spēku saglabāšanu un jaunu darba vietu radīšanāi un cita veida atbalstu.

 

Avots: www.t-l.ru

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *