“Stora Enso” jāizmaksā kompensācijas darbiniekiem 5.8 milj.eiro apmērā

Somijas – Zviedrijas mežrūpniecības koncernam „Stora Enso” nāksies dārgi maksāt par darba likumu pārkāpšanu. Sakarā ar papīra un celulozes ražotnes slēgšanu Somijas pilsētās Kemijärvi un Summa bez darba palika aptuveni 350 darbinieki. Šķīrējtiesa atzinusi, ka uzņēmums ir pārkāpis Somijas darba likumu, t.i. pieņemot lēmumu par ražotņu slēgšanu pirms nepabeigtajām sarunām ar uzņēmuma personālu, kur šādu kārtību paredz Somijas darba likums.

Lietu pret „Stora Enso” ierosināja Somijas papīrrūpniecības strādnieku arodbiedrība un esošais šķīrējtiesas lēmums paredz, ka jāizmaksā kompensācijas 17 tūkst. eiro apmērā katram atlaistajam darbiniekam. Kopumā uzņēmumam atlaišanas pabalstos būs jāizmaksā 5.8 milj. eiro.

Jau iepriekš uzņēmums brīdinājis par iespējamo piespiedu atvaļinājumu piešķiršanu zāģētavu darbiniekiem šādās pilsētās kā Kitee, Varkaus, Uimaharju un Honkalahti.

Mežrūpniecības koncerns „Stora Enso” nodarojas ar dažādu papīra veidu, iepakojuma, celulozes un koksnes produktu ražošanu. Koncerns šobrīd nodarbina vairāk nekā 46 tūkst. strādnieku. Latvijā koncernu pārstāv uzņēmums „Stora Enso Mežs”, kas ieņem vienu no līderpozīcijām Latvijas meža nozarē. Uzņēmums nodarbojas ar mežizstrādi, meža apsaimniekošanu, augošu mežu iepirkšanu, kā arī piedāvā tirgū mežizstrādes un meža apsaimniekošanas paaklojumus, nodarbinot aptuveni 50 speciālistus un vairāk kā 50 kontraktorus, kuri nodrošina pakalpojumu pieejamību visos Latvijas reģionos.

 

Avots: www.lesomat.ru; www.storaenso.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *