LVM pērn nopelnījis 78.3 milj. Ls un valstij dividendēs maksās 51.7 milj. Ls

Saskaņā ar a/s Latvijas valsts meži 2010. gada pārskatu un nule kā uzņēmuma Akcionāru sapulcē pieņemto lēmumu, 2011. gada valsts budžets tiks papildināts ar valstij dividendēs izmaksājamajiem teju 51,7 miljoniem latu. Pārskats liecina, ka 2010. gadā uzņēmums strādājis ar 215,97 miljonu latu apgrozījumu un, īstenojot valsts mežu pārvaldīšanu atbilstoši to īpašnieka nospraustajiem pamatprincipiem, nodrošinājis 78,32 miljonu latu peļņu.

2010. gadā kopējie ieņēmumi, tostarp ieņēmumi no koksnes pārdošanas, ir būtiski pieauguši dēļ augstākas koksnes realizācijas cenas. Ieņēmumus no koksnes pārdošanas ietekmējusi arī 2009. gadā uzsāktā koksnes piegāde caur noliktavām ostās, kas ļāvusi nodrošināt izmaksu ziņā efektīvāku koksnes transportēšanu.

Īstenojot tādu valsts meža apsaimniekošanu, kas nodrošina ne tikai ienākumus tās īpašniekam – valstij, bet arī meža vērtības saglabāšanu un vairošanu, A/s Latvijas valsts meži pagājušā gadā iestādījuši apmēram 25 miljonus jaunu koku, atjaunojot mežus 13,5 tūkstošu hektāru platībā. Jaunaudzes koptas 25,45 tūkstošos hektāru ar minētajā plānā paredzēto periodiskumu un intensitāti. Atbilstoši uzņēmuma stratēģijā definētajām zinātniskās izpētes prioritātēm veikti 10 nopietni pētījumi, kuru mērķis ir vairot meža apsaimniekošanas ilgtspēju un efektivitāti.

Tāpat 2010. gadā ekspluatācijā nodoti 211 km meža ceļu, tai skaitā 122 km ceļu rekonstruēti un 89 km uzbūvēti no jauna. Ceļu būvniecībā investēti 8,2 miljoni latu. Būvniecības procesā atrodas objekti ar kopējo garumu 354 km, no tiem objektus 316 km apjomā plānots nodot ekspluatācijā 2011. gadā.

2011. gadā tiks turpināts darbs pie iesāktajiem izpētes un attīstības projektiem, uzņēmuma darbības efektivitātes palielināšanas, ieviešot mūsdienīgas vadības metodes, kā arī Centralizēto meža resursu uzskaites informācijas sistēmu GEO integrēt ar esošajām uzņēmuma informācijas sistēmām.

 

Avots: www.lvm.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *