Meža zinātnieki skaidro nepareizos apgalvojumus par meža apsamniekošanu

Patlaban plašsaziņas līdzekļos vērojama aktīva un mērķtiecīga, nereti anonīma, Latvijas mežsaimniecības kritizēšanas kampaņa, teikts 36 meža zinātnieku un zinātnisko darbinieku izplatītā publiskā paziņojumā. Tā autori norāda, ka šajā kampaņā iesaistījušies vairāki Latvijas mediji, žurnālisti un publicisti, kuriem esot miglains priekšstats par to, kas ir mežsaimniecība.

“Izmantojot vien saukļus un retoriskus apgalvojumus, bieži vien bez jebkādām atsaucēm uz sagrozītās un aplamās informācijas sniedzējiem tiek nomelnota tautsaimniecības nozare, kas dod darbu tūkstošiem cilvēku un gādā, lai arī nākamajām paaudzēm tiktu saglabāta un vairota Latvijas lielākā dabas bagātība – mežs,” minēts paziņojumā.

Paziņojuma autori uzsver, ka Latvijas mežsaimniecība balstās uz apjomīgiem zinātniskiem pētījumiem, kas ir veikti vairāk nekā gadsimta garumā, un Latvijas mežzinātnieki arvien aktīvāk iesaistās meža vides saglabāšanas un saimnieciskās darbības ietekmes uz vidi zinātniskā, nevis emocionālā novērtējuma izstrādē.

Pēc viņu teiktā, Latvijas mežos ir un būs liels aizsargājamo meža teritoriju tīkls, kas nodrošina tajā ietilpstošo mežu mūžīgu saglabāšanos bez cilvēka darbības ietekmes, dodot netraucētu mājvietu dzīvajai dabai – tas esot viens no lielākajiem Eiropā, rēķinot uz saimnieciski izmantojamo mežu platību.

 

Avots: www.apollo.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *