Dānijas valdības jaunais enerģētikas plāns „Enerģētikas stratēģijas 2050”

Dānijas valdība nākusi klajā ar savu jauno enerģētikas plānu „Enerģētikas stratēģijas 2050″ un šo plānu akceptējusi Dānijas Mežu asociācija (Danish Forest Asocation). Tā nolūks ir samazināt ogļu spēkstacijās izmantošanu valstī un decentralizētajām centrālās apkures spēkstacijām beidzot būs tiesības izvēlēties kurināmo veidu, kādu tās vēlas izmantot. Šāda iespēja radīs palielinātu koksnes biomasas patēriņu. Dānijas valdības mērķis ir mazināt atkarību no fosilā kurināmā unlīdz 2020 biomasas izmantošana palielināsies aptuveni par 30% salīdzinājumā ar tagadējo patēriņu.

Jau šobrīd Dānijā koksne ir galvenais atjaunojamā enerģijas avots. Dānijas mežiem ir ievērojams potenciāls, lai palielinātu koksnes ražošanu un videi draudzīgu enerģijas izmantošanu. Saskaņā ar Dānijas Mežu asociācijas informāciju tās meža īpašnieki varēs divkāršot kurināmās koksnes ražošanu dažu gadu laikā un turpināt palielināt šos apjomus arī ilgtermiņā.

Daudzus gadus esošais aizliegums neļāva elektrostacijās izmantot koksni kā kurināmo, lai gan kurināmā koksne ir izdevīgi gan attiecībā uz vidi, gan tās patērētājiem.

 

Avots: www.nordicforestry.org

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *