Iecelts jauns VMD ģenerāldirektora vietas izpildītājs – virsmežzinis Andis Krēsliņš

Par Valsts meža dienesta (VMD) ģenerāldirektora vietas izpildītāju iecelts Ziemeļaustrumu virsmežniecības virsmežzinis Andis Krēsliņš. 
Tiesa, ģenerāldirektora vieta joprojām nav atbrīvojusies, neraugoties uz to, ka Jānis Kinna iesniedzis atlūgumu. Tā kā Kinna joprojām slimo, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, lai kā gribētu, viņu no darba atbrīvot nevar.

Arvīds Ozols, Zemkopības ministrijas Meža departamenta direktors: “Tā kā situācija meža dienestā šobrīd ir sarežģīta, tā vadītājam jābūt cilvēkam ar autoritāti un analītisku prātu. Ar Andi Krēsliņu esam daudz runājuši par to, kādam jākļūst Valsts meža dienestam, un varu teikt, ka viņa redzējums ir loģisks un dzīvotspējīgs. Nākamnedēļ Zemkopības ministrijā esam plānojuši apspriest viņa vadītās darba grupas izstrādāto reformas koncepciju.”

A. Krēsliņš: “Meža dienesta struktūra ir atkarīga no finansējuma un funkcijām. Varbūt uzrakstīsim jaunu Meža likumu un šīs funkcijas mainīsies? Liela problēma ir arī finansējumā – visi labākie speciālisti iet projām, jo atrod labāk apmaksātu darbu. Pašlaik notiek meža īpašumu konsolidācija – lielie meža īpašnieki meklē saviem jaunajiem īpašumiem zinošus pārvaldniekus, un darba sludinājumi tiek publicēti pat reģionu avīzēs. Daudzi mūsējie pāriet darbā arī uz akciju sabiedrību “Latvijas valsts meži”, bet tie, kuri paliek, tāpat nejūtas stabili, tāpēc ar pilnu atdevi nestrādā.”

Arī šodien mežniecībās par savu kolēģi atsaucas pozitīvi, vienīgi piebilstot, ka viņš ir tas, kurš izstrādāja koncepciju par virsmežniecību saglabāšanu un mežniecību tīkla likvidēšanu. Pats A. Krēsliņš gan iebilst, ka mežniecības likvidētas netikšot, tās tikšot saplūdinātas ar virsmežniecībām.

 

Avots: www.la.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *