Slavenās Bārbijas lelles ražotāji pārtrauc kartona iepirkšanu no „Asia Pulp&Paper”

Kompānija „Mattel”, kas ir slavenās Bārbijas lelles ražotājs, lūdza saviem piegādātājiem pārtraukt kartona iepirkšanu no uzņēmuma „Asia Pulp & Paper” (APP) pēc tam, kad pagājušajā nedēļā „Greenpeace” apsūdzēja rotaļlietu ražotāju Indonēzijas mežu bezatbildīgās ciršanas veicināšanā.

Saskaņā ar organizācijas „Greenpeace” datiem, papīra iepakojums slavenai Bārbijas lellei ir izgatavots no Indonēzijas koksnes, tādējādi apdraudot aizsargājamās sugas kā orangutanus un Sumatras tīģerus.

„Greenpeace” veica neatkarīgu pētījumu, kas parādīja, ka Bārbijas lelles iepakojuma ražošanai tiek izmantota koksne no APP. Kā norādīja „Greepeace” pārstāvis, šīs ir bēdīgi slavenais uzņēmums, kas ir jau daudzkārt „pieķerts” izcērtot tropu mežus tālākai lētā iepakojuma ražošanai. „Greenpeace” aicināja „Mattel” pārtraukt iesaiņot pasaulē slavenāko lelli kārbās, dēļ kurām sarūk tropu mežu platības un tiek radītas nopietnas ekoloģiskās problēmas.

Jūnijā vidū „Greenpeace” uzsāka kampaņu pret „Mattel” pēc tam, kad uzņēmums nopublicēja savu ekoloģisko programmu, kurā uzsvēra, ka neatbalsta nelikumīgu mežizstrādi, taču neminēja savu sadarbību ar uzņēmumu APP. Tādēļ „Greenpeace” komanda uz „Mattel” biroju ēkām ASV un Lielbritānijā izkarināja plakātus, kuros redzams slavenās lelles draugs Kena dusmās pēc tam, kad viņš uzzina, ka Bārbiju ietin iepakojumā, kas ražots no Indonēzijas koksnes.

Tūlīt pēc šīs kampaņas uzsākšanas, “Mattel” oficiālajā vietnē tika ziņots, ka uzņēmums ir uzlicis par pienākumu saviem iepakojuma piegādātājiem atteikties no APP kartona iegādes.

 

Avots: www.unipack.ru

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *