Malkas tirgotāji prognozē, ka nākamajā apkures sezonā cenas nekritīsies

Malkas cenas, salīdzinot ar ziemas periodu, šovasar atsevišķās tirgotavās ir samazinājušās, taču kopumā, salīdzinot ar pagājušo gadu, vidējo cenu līmenis ir paaugstinājies, aģentūrai BNS atzina aptaujātie uzņēmumu pārstāvji, prognozējot, ka nākamajā apkures sezonā cenas nekritīsies.

Piemēram, uzņēmuma “HAG” mārketinga vadītāja Jeļena Zakutajeva prognozē, ka cenas nākamajā apkures sezonā nebūs zemākas kā “HAG” piedāvā jau pašlaik, un paskaidroja, ka to ietekmē lielais eksporta pieprasījums pēc malkas uz Skandināvijas valstīm. Pēc viņas teiktā, ražotājiem un īpašniekiem izdevīgāk un arī vieglāk ir pārdot malku uzreiz ar lieliem apmēriem eksportam, nevis fiziskām personām pa pieciem berkubiem, tādējādi mazumtirdzniecības cena pieaug. Zakutajeva arī piebilda, ka patlaban visvairāk klienti pasūta alkšņa malku, jo tās cena ir izdevīgāka nekā, piemēram, bērza malkai.

Savukārt mežizstrādes uzņēmuma “Krauzers” pārstāvis Elvis Hermanis informējis, ka skaldītajai malkai cena, gan salīdzinot ar pagājušā gada vasaru, gan ziemas periodu ir kāpusi. Viņš klāstīja, ka to ietekmējusi šā gada bargā ziema un jau pavasarī pēc ziemas perioda beigām malkas cenas sākušas augt. Prognozējot malkas cenas nākamajai apkures sezonai, Hermanis norādīja, ka, visticamāk, cenas nekritīsies. Arī “Krauzera” pārstāvis informēja, ka cilvēki parasti izvēlas lapkoku malku – alksni un melnalksni – un nevēlas pirkt skujkoku malku.

 

Avots:www.bizness.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *