Nelikumīga koku ciršana un mežu bojāšana draud arī ar kriminālatbildību

Kā skaidrojis Valsts policijas preses pārstāvis Andis Rinkevics, par patvaļīgu koku ciršanu svešā mežā vai citā svešā zemes platībā soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 100 minimālajām mēnešalgām. Savukārt par patvaļīgu koku ciršanu, iznīcināšanu vai bojāšanu īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, mikroliegumā, parkā, skvērā, alejā vai vides un dabas resursu aizsardzības aizsargjoslā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 150 minimālajām mēnešalgām.

Par patvaļīgu koku ciršanu, iznīcināšanu vai bojāšanu, ja ar šīm darbībām radīts būtisks kaitējums vai ja tās izdarījusi organizēta grupa, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 200 minimālajām mēnešalgām.

Par patvaļīgu koku ciršanu, ja tajā saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes, šā gada pirmajos sešos mēnešos Valsts policija sākusi 214 kriminālprocesus.

Policijas pārstāvis atgādina, ka par pārkāpumiem vides jomā ir paredzēta arī administratīvā atbildība. Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteikta atbildība par meža iznīcināšanu vai bojāšanu, kā arī par darbību veikšanu meža zemēs bez apliecinājuma – par meža iznīcināšanu vai bojāšanu fiziskajām personām uzliek naudas sodu no 20 līdz 500 latiem, juridiskajām personām – no 100 līdz 1000 latiem, savukārt par darbības veikšanu meža zemēs bez attiecīga apliecinājuma saņemšanas, soda apmērs ir no 20 līdz 500 latiem.

Saskaņā ar Valsts meža dienesta datiem, 2010.gadā tika konstatēti 1037 meža apsaimniekošanu un izmantošanu regulējošo normatīvo aktu pārkāpumi. Vairāk kā pusi veidoja patvaļīgas augošu koku ciršanas gadījumi. Kopumā nelikumīgi izcirsta koksne gandrīz 17 000 kubikmetru apjomā.

 

Lasīt vairāk: www.tvnet.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *