Ķīna plāno paplašināt sadarbību ar Krieviju meža resursu izmantošanā

Ņemot vērā pieejamos meža resursus Krievijā un ģeogrāfisko izvietojumu, Ķīnas un Krievijas sadarbībai kokapstrādes un koksnes resursu tirdzniecības jomā ir liels potenciāls, informējis Ķīnas Ārlietu ministra vietnieks Čens Gopins. Sadarbības nozīmību šai jomā apliecina arī statistikas dati – galveno meža nozares produktu kopējais abpusējās tirdzniecības apjoms 2010.gadā sastādīja gandrīz 4,42 miljardus ASV dolāru (~3,11 mljrd. eiro), kas ir par 22,9% vairāk nekā 2009.gadā.

Ķīna aktīvi turpina investēt konkurētspējīgos Krievijā esošos valsts uzņēmumos, galvenokārt, koksnes dziļās pārstrādes uzņēmumos, atzīmējis Ķīnas pārstāvis. Tāpat izveidota pastāvīga darba grupa, kas izstrādājusi plānu saistībā ar kopīgu Krievijas meža resursu izmantošanu, un tiek gatavota meža resursu apsaimniekošanas sadarbības programma starp Ķīnas ziemeļaustrumu provincēm un Krievijas reģioniem Tālajos Austrumos un Austrumsibīrijā.

Starp abām valstīm izveidota sadarbība arī meža aizsardzības jomā un liela uzmanība tiek pievērsta sadarbībai cīņā ar nelegālo mežizstrādi un nelikumīgo kokmateriālu tirdzniecību.

Saskaņā ar „International WOOD Markets Group” analītiskā pārskata datiem par kokmateriālu importu Ķīnā 2010.gadā, Krievijas apaļo kokmateriālu īpatsvars sastāda aptuveni 41% (~14 milj.m3) no visa Ķīnā ievestā neapstrādāto kokmateriālu apjoma, bet zāģmateriālu īpatsvars – 30% (~4,4  milj.m3).

Jāatzīmē, ka, saskaņā ar Ķīnas ieviesto programmu par ekoloģiskās vides saglabāšanu meža masīvos valsts tālajos ziemeļaustrumos  – Hingana kalnu grēdu rajonā, kur atrodas vislielākie dabisko mežu masīvi valstī, ar 2011.gadu pārtraukta jebkāda veida mežizstrāde. Šajā reģionā esošajiem mežiem ir ārkārtīgi svarīga nozīme klimata regulācijā Ķīnas ziemeļos un ziemeļaustrumos. Taču intensīvas mežizstrādes rezultātā koksnes krāja pēdējo 60 gadu laikā šajos mežos samazinājusies no 780 līdz 66 miljoniem kubikmetru.

 

Avots: www.vz.ru

www.ddru.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *