Granulu ražošanas apjoms Ļeņingradas apgabalā vairāk nekā pieckāršojies

2011.gada pirmajos sešos mēnešos Ļeņingradas apgabalā ražošanas apjomu pieaugums bija vērojams visās galvenajās rūpniecības nozarēs. Tai skaitā arī kokapstrādē – par 1,8 reizēm, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmajā pusē saražoto apjomu.

Koka būvkonstrukciju un galdniecības izstrādājumu ražošanas apjoms šogad palielinājies par 7 reizēm, koksnes granulu ražošanas apjoms (42,5 tūkst. tonnu) – par 5,7 reizēm, zāģmateriālu ražošanas apjoms (874,5 tūkst. m3) – par 2,1 reizēm, kokšķiedru plātņu saražotais apjoms – par 1,3 reizēm, tehnoloģisko šķeldu apjoms (260,0 tūkst. cieš.m3) – par 41,8%, neapstrādātas koksnes apjoms (1,7 milj. cieš.m3) – par 5,7% un saplākšņa apjoms (3,3 tūkst.m3) – par 3,2%.

Šāds granulu izlaides apjoma pieaugums skaidrojums ar Krievijas uzņēmuma „Vyborgskaya Cellulose” jaunās rūpnīcas atvēršanu martā un Zviedrijas koncerna „Swedwood” meitas uzņēmuma „Swedwood Tikhvin” rūpnīcas atvēršanu jūnijā, kur sākotnēji plānots ražot 500 – 800 tonnu granulu mēnesī (maksimālā ražošanas jauda – 75 000 tonnu gadā). Pirmās biokurināmā kravas no šīs rūpnīcas augustā tiks piegādātas uz Eiropu. Savukārt uzņēmums „Vyborgskaya Cellulose” uz Eiropu eksportējis jau vairākas kravas. Tāpat Ļeņingradas apgabalā veiksmīgi darbojas granulu ražotājs „North-West Holding” (ar jaudu 50 000 tonnu gadā) un virkne citu nelielu uzņēmumu.

 

Avots:www.wood.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *