Skujkoku zāģmateriālu eksporta un importa tendences Baltijas valstu tirgos

Maijā no Latvijas tika eksportēti 209 tūkst.m3 zāģmateriālu (+5% salīdzinājumā ar aprīli), no kuriem 182 tūkst.m3 sastādīja skujkoku zāģmateriāli (+8%) un 26 tūkst.m3 – lapkoku zāģmateriāli (-12%). Skujkoku zāģmateriālu eksporta pieaugums maijā bija uz Britu salām un tādām Centrālās Eiropas valstīm kā Francija un Vācija. Tāpat stabili turpināja pieaugt eksports uz kaimiņvalstīm un Poliju, turpretī uz Ziemeļāfrikas reģionu un Eiropas dienvidiem eksports maijā samazinājās.

Kopumā pirmo piecu mēnešu laikā no Latvijas tika eksportēti 887 tūkst.m3 zāģmateriālu (753 tūkst.m3 – skujkoku). Tai skaitā uz Eiropu un Āziju piegādes apjomi pieauga, turpretī uz Āfriku – samazinājās par 40%.

No Lietuvas šā gada pirmajos piecos mēnešos tika eksportēti 254 tūkst.m3 zāģmateriālu (+7%), t.sk. 168,8 tūkst.m3 (+12%) – skujkoku zāģmateriālu. Atzīmēts, ka trīskāršot skujkoku zāģmateriālu eksportu ražotājiem izdevās uz Franciju un vairāk nekā uz pusi palielināt eksportu uz Lielbritāniju. Analogā apjomā procentuālā izteiksmē Lietuvā šogad palielinājies arī zāģmateriālu imports, kopumā sastādot 102,5 tūkst.m3. Tai skaitā no Latvijas – par 15%.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, uz Lielbritāniju maijā ievērojami vairāk (+243%) skujkoku zāģmateriāli eksportēti arī no Igaunijas, kā rezultātā kopumā no šīs Latvijas kaimiņvalsts maijā eksportēti 78 tūkst.m3 skujkoku zāģmateriālu (+30%). No Latvijas zāģmateriālu imports Igaunijā attiecībā pret iepriekšējo mēnesi samazinājās par 8%.

Latvijā skujkoku zāģmateriālu ievedums šā gada janvārī – maijā samazinājās par 17% – līdz 67 tūkst.m3.

 

Avots: www.latvianwood.lv

(Pilnais informatīvais ziņojums „Baltijas un Skandināvijas valstu zāģmateriālu eksports” pieejams reģistrētajiem lietotājiem)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *