Lineļļas koka krāsa – ekoloģija, skaistums un aizsardzība

Par kokmateriālu aizsardzību ir daudz rakstīts un diskutēts. Tirdzniecībā pieejami neskaitāmi sintētiskie koksnes aizsardzības līdzekļi. Tomēr, izvēloties aizsardzības līdzekli savā īpašumā esošai koka ēkai, sētai, dārza mēbelei vai kam citam, cilvēki arvien vairāk uzmanību pievērš tam, lai izvēlētais līdzeklis būtu dabiskas izcelsmes – ekoloģisks – bez alerģiskas izcelsmes ķīmiskiem produktiem. Viens no tradicionāli populārākajiem un efektīvākajiem paņēmieniem, kā koku aizsargāt dabai draudzīgā veidā, ir virsmu apstrādāt ar materiāliem, kas samazina ūdens uzsūkšanos, piemēram, eļļu.

Lineļļa ir 100% dabisks produkts. Turklāt tā ieteicama jebkuru koka virsmu pārklāšanai, kas atrodas iekštelpās, – grīdu, sienu, mēbeļu un pat koka virtuves trauku, koka rotaļlietu u.c. izstrādājumu apstrādei.

Koksnes pārklāšanai izmanto mehāniski spiestu linsēklu eļļu. Šī tehnoloģiskā paņēmiena priekšrocība attiecībā pret ekstrakcijas ceļā iegūto eļļu ir tās mazie molekulu izmēri, nodrošinot neticami labu lineļļas iesūkšanos kokmateriālā – līdz pat 2 mm, padarot pārklāto virsmu nodilumizturīgu un izturīgu pret mitrumu, trupi un plaisāšanu. Ļoti labi funkcionālie un vizuālie rezultāti ir sasniedzami, ja darbam izmanto lineļļas koka krāsu, kuras sastāvā ir lineļļas un darvas maisījums. Šāds maisījums kokam piešķir antiseptiskas īpašības – aizsardzību pret sēnīti, kā arī aizsardzību pret ultravioleto starojumu, kas neļauj kokam zaudēt dabisko izskatu. Tīrā veidā lineļļas koka krāsa ir izteikti dabiskos toņos, kas variē no zeltaini brūna līdz ļoti tumši brūnam.

 

Lasīt vairāk: www.building.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *