Latvijas kokrūpnieki uzņēm sadarbības partnerus no Dienvidkorejas

Jaunu sadarbības partneru meklējumos šogad jūnija sākumā kopā ar Latvijas oficiālo delegāciju premjerministra Valda Dombrovska vadībā uz Dienvidkoreju bija devušies arī SIA „Smiltene Impex” valdes priekšsēdētājs Voldemārs Cirišs un SIA „Lameko Impex” pārdošanas daļas direktors Intars Āboliņš.

Voldemārs Cirišs pēc šās vizītes atzīst, ka Dienvidkorejas tirgus ir perspektīvs. Valsts, kurā ir 45 miljoni iedzīvotāju, strauji attīstās, jau tagad sasniedzot augstu ekonomikas un labklājības līmeni. Uzplaukums ir arī būvniecības sektorā. Jau tagad „Smiltene Impex” eksportē uz šo Āzijas valsti trešdaļu savas produkcijas, bet perspektīvā šis tirgus var būt atvērts vēl lielākam kokmateriālu apjomam, jo Dienvidkoreja ar saviem resursiem spēj nodrošināt tikai aptuveni 5% no valstī nepieciešamās koksnes. Tajā pašā laikā, lai arī korejiešus interesējošos materiālus Latvijā iespējams saražot atliku likām, lētāko produkciju ar zemāku pievienoto vērtību viņiem esot izdevīgāk iegādāties no Kanādas, Austrālijas vai Čīles. „Teorētiski varētu saražot daudz ko, bet, kad sarēķina transporta izmaksas, turklāt ņem vērā korejiešu iespējas viegli iegūt ātraudzīgās dienvidu priedes koksni, tad produktu skaits, ko var eksportēt uz Dienvidkoreju, kļūst uz vienas rokas pirkstiem saskaitāms,” skaidro „Lameko Impex” pārdošanas daļas direktors. Šobrīd uzņēmumā „Smiltene Impex” eksportam uz Dienvidkoreju tiek gatavoti  terašu dēļi un vairāku veidu ēvelētie celtniecības materiāli, ko uzreiz var izmantot celtniecībā.

Raksturojot sadarbību ar Dienvidkorejas uzņēmējiem, norādīts, ka šai valstī viss balstās uz ciešu savstarpējo uzticēšanos un ilgtermiņa sadarbību. „Viņiem nepatīk, ja kāds piegādātājs pēkšņi ielec šai tirgū un tikpat ātri pazūd, kā tas bieži notiek Lielbritānijā, kad kāds cits pircējs piesola par latu kubikmetrā augstāku cenu,” skaidro Intars Āboliņš.

Īsi pēc Latvijas pārstāvju viesošanās Dienvidkorejā, atbildes vizītē jūlija vidū pie saviem sadarbības partneriem ieradās arī divu Dienvidkorejas importēto kokmateriālu vairumtirdzniecības kompāniju prezidenti, kas iepazinās ne tikai ar „Smiltene Impex” ražotni, bet devās arī ekskursijā uz AS „Latvijas valsts meži” Strenču kokaudzētavu un apskatīja cirsmu izstrādi. Vizītes noslēgumā viens no Dienvidkorejas kompāniju prezidentiem Mūns Songs (Moon Song) atzina, ka kokmateriālu imports no Eiropas Savienības valstīm, tostarp no Latvijas, turpmāk varētu palielināties. „Jūsu produkcijai ir konkurētspējīga cena un kvalitāte, kā arī tiek ievēroti piegādes termiņi. Mīnuss ir ilgais tranzīta ceļš, jo ceļā krava vidēji pavada astoņas nedēļas. Taču, ja sadarbība ir ilgtermiņā, tad preces piegāde faktiski nav pārtraukta,” sadarbību ar uzņēmumiem „Smiltene Impex” un „Lameko Impex” atzinīgi vērtē Mūns Songs.

 

Avots: “Baltijas Koks” (Nr.7/2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *