Jaunas kokmateriālu pārkraušanas iespējas Ventspils brīvostas “Ventplac” terminālī

SIA “Ventplac” kļuvusi par pirmo Ventspils brīvostas stividorsabiedrību, kas guvusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu līdz ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu, lai ieviestu jaunu ostas kravu apstrādes tehnoloģiju. Projekts paredz iegādāties hidraulisko strēles celtni ar paaugstinātu portālu, zem kura var iziet ar koksni pildīti dzelzceļa sastāvs vai automašīnas.Izmantojot tādu celtni, koksni var pārkraut uzreiz no vagoniem vai automašīnu piekabēm uz kravu kuģa klāja, samazinot starpkravu operāciju skaitu un palielinot pārkraušanas ātrumu. Gaidāms, ka celtni Ventspilī varētu piegādāt oktobrī. Projekta plānotās izmaksas – 624,1 tūkstotis latu, no kuriem 35% jeb 218,4 tūkstošus latu piešķir Eiropas Savienība un LIAA no finanšu programmas Jaunu produktu un tehnoloģiju izstrāde.

Pateicoties jaunajai tehnoloģijai, stividorsabiedrība kļūs konkurētspējīgāka, turklāt pēc jaunās tehnoloģijas ieviešanas “Ventplac” varēs pārkraut jaunus kravu veidus – zāģmateriālus un koksnes granulas, kā arī palielināt baltkrievu celulozes pārkraušanas apjomus Skandināvijas vajadzībām.

Ventspils brīvostas stividoruzņēmums SIA “Ventplac” pārkrauj apaļkokus un zāģmateriālus. 17 gadu darbības laikā kompānija ieņēmusi svarīgu nišu Skandināvijas celulozes ražotāju loģistikas ķēdītē. Turklāt Ventspils terminālis ir visātrākais Latvijā un par 17% apsteidz Skandināvijas koksnes pārkraušanas ātruma standartus analoģiskos laukumos. Salīdzinājumam: Latvijas mazajās ostās koksnes iekraušanas ātrums ir 139 m3/h, Rīgas ostā dažādos termināļos – 153 un 190 m3/h, bet kompānijas „Ventplac” terminālī – 328 m3/h.

Pēdējo desmit gadu laikā terminālis nepārtraukti palielinājis koksnes un zāģmateriālu pārkraušanas apjomus, 2010. gadā sasniedzot rekordu – ap 1,3 miljoni kubikmetru.

 

Avots:http://www.ventasbalss.lv/news/read/8411

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *