“Daiļrade koks” mēbeļu fabrikā uzstādīta Latvijā modernākā žāvēšanas iekārta

Lai konkurētu pasaules tirgos, ražošanas procesam jākļūst aizvien zaļākam. Tāpēc mēbeļu fabrikā Vaiņodē uzstādītas jaunas un modernas iekārtas, kas uz mēbeļu detaļām uzklāto laku nožāvē sešās sekundēs. Šādas tehnoloģijas Latvijā nevienā citā mēbeļu ražotnē nav. Edgars Treimanis, uzņēmuma izpilddirektors: “Mēbeļu tirgus aizvien vairāk pieprasa videi draudzīgus materiālus. Tāpēc, īpaši bērnu mēbelēm, izmantojam krāsas un lakas, kas ražotas uz ūdens bāzes. Taču šīs lakas cietēja divas diennaktis. Tagad, izmantojot iekārtu, kas laku uzsmidzina un ar ultravioletām lampām nožāvē, viss process norisinās acumirklī.”

Mēbeļu ražotāji, kaut arī šim 80 000 eiro vērtajam pirkumam brieduši ilgi un pamatīgi, tic, ka investīcijas atmaksāsies, jo “Daiļrade koks” bērnu istabu, guļamistabu un vannas istabu mēbeles tiek pārdotas gan Eiropā, gan Amerikā, gan Kanādā un Austrālijā. Arī Latvijā. Mēbeles ražotas no Latvijas priedes, bērza un apses, arī Bosnijas dižskābarža, kas dārdzības un ekskluzivitātes dēļ pielīdzināms ozolam. Ik mēnesi uzņēmums uzsāk vairāk nekā 60 jaunu produkcijas veidu ražošanu. Mēbeles top sadarbībā ar Vācijas un Latvijas dizaineriem.

SIA “Daiļrade koks” ir ražotnes arī Viļakā, Pļaviņās un meitas uzņēmums Valmierā.

Pagājušo gadu mēbeļu fabrikas vadītājs vērtē kā stabilu, bet 2011.gadā ražošanas apjomi, pateicoties eksportam, pieaug, tāpēc kopumā šogad plānots sasniegt 9,2 līdz 9,3 miljonu latu apgrozījumu – par 9,4% vairāk nekā pagājušajā gadā.

SIA “Daiļrade koks” šā gada pirmajos sešos mēnešos strādājis ar 4,5 miljonu latu apgrozījumu. Tas kāpis par 15%, salīdzinot ar pirmajiem diviem ceturkšņiem pērn. Kā galvenais rādītāju virzītājspēks saglabājies eksports, kas veidojis 2,77 miljonus latu jeb 61,6% no kopējā apgrozījuma, kas ir par 22% vairāk nekā 2010.gadā.

 

Avots:“Latvijas Avīze” (01.09.2011)

www.bt1.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *