Atsākušies mēģinājumi atpirkt uzņēmuma “Latvijas Finieris” akcijas

Augusta sākumā Latvijā uzradās noslēpumaini investori no Nīderlandes, kuri mūsu valstī sola ieguldīt 50 miljonus latu. Kas ir neskaitāmos ofšoros paslēptie uzņēmēji, viņu pārstāvji Rīgā neatklāj. Bet viss liecina, ka viņu mērķis ir arī viens no lielākajiem kokrūpniecības uzņēmumiem Latvijā.

Pirms divām nedēļām Vadima Jerošenko vadītā kompānija Laika Stars prezentēja Nīderlandē dibinātu kompāniju “BGF.BV”, kas Latvijā 5 gadu laikā ir gatava investēt 50 miljonus latu. Investorus pārstāv advokāts Artis Dāvidnieks. Viņš neatklāja, kas ir šie investori un no kurienes nāks nauda.

Pēc Nekā Personīga veiktās izpētes atklājas, ka investori paslēpušies aiz profesionāli savītas ofšoru ķēdes. Nīderlandē reģistrētais uzņēmums “BGF B.V” ir tikai pirmais posms, un tās īpašnieki vairs ne tuvu nav atrodami Nīderlandē.

Vienlaikus ar investīciju fonda prezentāciju daži “Latvijas Finiera” akcionāri saņēmuši piedāvājumus pārdot savas akcijas. Cena ir nedaudz lielāka par summu, ko oktobrī piedāvāja Krievijas uzņēmums “Sveza” – 10 500 latu par akciju ar balss tiesībām (“Sveza” piedāvāja 10 000Ls) un 1050 latu par akciju bez balss tiesībām (“Sveza” piedāvāja 1000 Ls). Nozares ministrs Jānis Dūklavs par “BGF B.V” aktivitātēm uzzināja no žurnālistiem un jutās izbrīnīts. Arī ārlietu ministrija saka – šis uzņēmums nav zināms ne Latvijas vēstniecībai Nīderlandē, ne Nīderlandes vēstniecībai Latvijā, ne LIAA pārstāvniecībai Amsterdamā.

Latvijas Finiera vadība un akcionāri pagaidām par nezināmo investoru interesi komentārus sniegt atsakās. Tikmēr investoru pārstāvji Latvijā sola, ka plašāk par saviem rezultātiem informēšot pēc mēneša.

 

Avots:www.tv3.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *