Teksasā plosās postošākie savvaļas ugunsgrēki štata vēsturē

Amerikas Savienoto Valstu otrajā lielākajā štatā Teksasā šobrīd plosās plaši savvaļas ugunsgrēki, kas jau iznīcinājuši 500 mājokļu un prasījuši divu cilvēku dzīvības, tādējādi kļūstot par postošākajiem ugunsgrēkiem, kas jebkad piemeklējuši šo reģionu, vēsta BBC.

Uguns izplatīšanos veicina stiprie vēji, turklāt šovasar Teksasu piemeklējis postošākais sausums kopš pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem.

Teksasas gubernators Riks Perijs, kurš kandidē ASV prezidenta vēlēšanām no Republikāņu partijas, pirmdien atcēla savu piedalīšanos priekšvēlēšanu konferencē Dienvidkarolīnas štatā, lai atgrieztos Ostinā.

Pēc R. Perija teiktā, savvaļas ugunsgrēki Teksasā kopš decembra plosījušies ap 3,5 miljonus akru (vairāk nekā 1,4 miljonus hektāru) lielā platībā, kas pielīdzināma Konektikutas štata platībai, nopostot kopumā vairāk nekā 1000 dzīvojamo māju. Lielākais no vēl nenodzēstajiem ugunsgrēkiem izplatījies 26 kilometru garumā un 10 kilometru platumā Bastropas apgabalā. Tādēļ apmēram 5000 cilvēku bija spiesti atstāt savas mājas.

Jau ziņots, ka Teksasā lielā sausuma dēļ sācis izžūt arī ezers Sanandželo nacionālajā parkā, kā rezultātā radīts nopietns kaitējums zivju populācijai, kas atjaunoties agrāk dzīvībai pārbagātajā ezerā nevarēs vēl vismaz vairākus turpmākos gadus.

Sausums patlaban skāris 75% Teksasas teritorijas.

 

Avots:www.db.lv

www.huffingtonpost.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *