Aiz “Latvijas Finiera” Nīderlandes tīkotājiem slēpjas Krievijas “Sveza”

Aiz Nīderlandes kompānijas “BGF.BV”, kas paudusi gatavību iegādāties saplākšņa ražotāja AS “Latvijas Finieris” akcijas, patiesībā slēpjas pērn identiskā nolūkā sakāvi piedzīvojušais Krievijas konkurējošais uzņēmums “Sveza”, uzskata asociācijas “Latvijas Koks” izpilddirektors Andris Plezers.

“Esmu par to pārliecināts,” uzsvēra Plezers, vienlaikus norādot, ka acīmredzot “Sveza” esot pietiekami sakari un ietekme, kas ļaujot slēpties aiz vairākiem ofšoru uzņēmējiem.

Jau ziņots, ka pēc raidījuma “Nekā personīga” veiktās izpētes atklājās, ka investori paslēpušies aiz ofšoru ķēdes. Nīderlandē reģistrētā uzņēmuma “BGF B.V.” īpašnieki paslēpušies tradicionālās ofšoru valstīs. “BGF B.V.” īpašnieks reģistrēts Maltā (“Opal Bridge Limited”), Maltas ofšors pieder divām Britu Virdžīnu salās reģistrētām firmām – “Hodra enterprises Limited” un “Nalhoni investment LTD”. Tās dibinātājs ir vēl kāds cits Britu Virdžīnu trasta fonds “Trident Trust Company Limited”, vēstīja raidījums.

“Sveza” ģenerāldirektors Andrejs Kašubskis pērn atzina, ka akciju pārpirkšanas piedāvāšana caur tolaik Kiprā reģistrētu struktūrvienību “Sveza” esot normāla prakse. “Visas aktīvu grupas vada holdinga kompānija, kas ir reģistrēta Kiprā. Tas ir ērtāk un ļauj ievērojami vienkāršot administratīvās procedūras, jo Kipra ir Eiropas Savienības dalībvalsts un tās normatīvi un institūcijas ir piemērotas augstākajam korporatīvās vadības līmenim,” iepriekš skaidroja Kašubskis.

Kā klāsta Plezers, “Sveza” ar šādu maskētu piedāvājumu cenšas apmānīt “Latvijas Finiera” akcionārus, tostarp valsti AS “Latvijas Valsts meži” personā, radot iespaidu, ka akcijas nonāktu Rietumu investoru rokās.

 

Lasīt vairāk:www.bizness.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *