Somijā saražoto skujkoku zāģmateriālu apjoms 2.ceturksnī sasniedzis 3 milj.m3

Somijā zāģmateriālu izlaides apjomi šā gada pirmajā pusē nepārtraukti palielinājušies. Ja pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada analogo periodu, Somijas kokzāģētavās saražoto zāģmateriālu apjoms palielinājās par 1%, sastādot 2,4 milj.m3, tad otrajā ceturksnī saražotais apjoms sasniedza jau aptuveni 3 milj.m3, kas ir par 14% vairāk nekā pērn un labākais sasniegtais ceturkšņa rezultāts kopš 2007.gada beigām.

Saskaņā ar Somijas Kokrūpniecības federācijas (FFIF) datiem, 2011.gada pirmajos sešos mēnešos Somijas kokzāģētavās saražoti 5,4 milj.m3 skujkoku zāģmateriālu (+8%), kas vairāk vai mazāk ir tikpat, cik 2008.gada pirmajā pusē, tomēr ne tik daudz, cik 2007.gada attiecīgajā laika periodā, kad kopumā tika saražoti 6,7 milj.m3 skujkoku zāģmateriālu.

Ražošanas apjomus Somijas uzņēmējiem izdevies kāpināt, pateicoties pieaugošajam pieprasījumam Eiropā un jo īpaši Skandināvijā. Līdz ar lielāku aktivitāti industriālās būvniecības sektorā, tāpat jūtami palielinājies pieprasījums vietējā tirgū. Savukārt ASV, Japānā un Ziemeļāfrikas valstīs, kas ir nozīmīgākie Somijas zāģmateriālu noieta tirgi, uzlabojumi pirmā pusgada laikā nebija vērojami un pieprasījums saglabājās salīdzinoši zems.

Kopumā 2011.gada pirmajā pusgadā no Somijas eksportēti 3,2 milj.m3 skujkoku zāģmateriālu  (ieskaitot ēvelētos) – par 7% vairāk nekā gadu iepriekš. Palielinoties piegādēm uz Japānu (par 21%, sastādot 367 tūkst.m3), tā, apsteidzot līdzšinējo līderi Ēģipti (-20%; 328 tūkst.m3), izvirzījusies par vadošo Somijas skujkoku zāģmateriālu eksporta tirgu. Tāpat zāģmateriālu eksports samazinājies uz Lielbritāniju – par 8% sastādot 363 tūkst.m3. Savukārt uz Franciju šogad eksportēti 354 tūkst.m3  – par 8% vairāk zāģmateriālu nekā pērn.

 

Avots: “EUWID Wood Products and Panels” (31.08.2011)

www.bauernzeitung.at

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *