Kā izvēlēties funkcionālu žogu, kas atbilstu mājas eksterjeram?

Skaists žogs ir kā ēkas papildinājums, tāpēc nama arhitektūra ir galvenais kritērijs, pēc kura ieteicams vadīties, izvēloties žogu. Agrāk žogu veidu skaits bija visai neliels, šobrīd izvēle ir liela un iespēju gan izmaksu, gan dizaina ziņā daudz.

Pamanāmākais šobrīd šķiet stiepļu žogu piedāvātāju bizness, jo šādi žogi ir ērtākie montāžā. Joprojām moderni un populāri ir ķieģeļu un mūrētie žogi, kuru galvenā un pamanāmākā īpašība ir stabilitāte, pamatīgums un to ilgmūžīgums. Savukārt metāla kaltie žogi ir vizuāli pievilcīgākie, greznāki un vienlaikus arī par pārticību liecinoši žogi.

Savu aktualitāti nezaudē arī koka žogi – tie ir klasisks un mājīgs risinājums, ko joprojām izvēlas liela daļa namu saimnieku. Samērā plašas ir koka vizuālās iespējas. Ja finansiāli to varat atļauties, iespējams izvēlēties ļoti individuālus, kokgriezumu žogus vai vārtus. Savukārt, izmantojot dēlīšus, interesantāks iespaids tiks panākts, ja tos liksiet nevis taisni citu pie cita, bet, piemēram, 45 grādu leņķī pret pamatni. Neparasti izskatās arī dažādi pītie koka žogi. Īpaši labi koka žogs iederēsies pie atbilstoša stila koka fasādes mājas, guļbūves. Protams, jāatceras, ka, strādājot ar koku, nepieciešama īpaša rūpība un koka konstrukcijas nepieciešams speciāli apstrādāt, lai tās āra apstākļos spētu kalpot ilgu laiku. Koka žogus visbiežāk gatavo no skujkokiem, gan tāpēc, ka tie ir salīdzinoši lētāki, gan arī izturīgi pret apkārtējās vides ietekmi.

 

Lasīt vairāk: www.building.lv

http://latforin.info/fileadmin/portals/image/faili/Fences_2011.pdf

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *