Latvijas Dabas muzejā nedēļas nogalē notiks tradicionālā sēņu izstāde

No 15. līdz 19. septembrim Latvijas Dabas muzejā notiks tradicionālā izstāde „Sēņu dienas”, kurā ikviens interesents tiek aicināts iepazīt Latvijas sēņu daudzveidību un konsultēties ar speciālistiem par visdažādākajiem sēņu jautājumiem. Izstādes veidošanā aicināti piedalīties arī apmeklētāji – paņemot līdzi savas salasītās nepazīstamās sēnes. Izstāde aplūkojama 2. stāva izstāžu zālē, atklāšana 15. septembrī plkst. 10:00.

Šogad izstādē prognozējama liela sēņu daudzveidība, tomēr nekad nevar zināt, kas groziņā tiks salasīts. Lai papildinātu izstādi ar jaunām sēnēm, Dabas muzeja darbinieki no rītiem dosies sēņot, nodrošinot katrai dienai jaunus eksponātus, kas izstādes laiku darīs interesantu un pārsteigumiem bagātu ikvienam apmeklētājam. Izstādē būs apskatāmas gan tādas visiem labi zināmās ēdamās sēnes kā gailenes, dažādu sugu bērzlapes, baravikas, gan indīgās sēnes – mušmires, gan aizsargājamās sēnes. Mazie sēņotāji varēs pētīt sēnes ar lupas palīdzību, iepazīties ar „Sēņu alfabētu”, kā arī uzzīmēt savu mīļāko sēni.

Dabas muzeja speciālisti aicina sēņotājus ievērot: lasīt drīkst tikai pazīstamas sēnes, jo nav tādu pazīmju, pēc kurām varētu noteikt, vai sēne ir ēdama vai nav. Salasītās sēnes nedrīkst glabāt ilgi nepiemērotos traukos, jo tās ātri bojājas un tādā veidā var saindēties pat ar ēdamām sēnēm. Saudzējot dabu un domājot par nākamo gadu sēņu ražu, muzeja speciālisti aicina nebojāt arī meža zemsedzi.

Pēc Latvijas Dabas muzeja Botānikas nodaļas vadītājas Inita Dāniele teiktā, salīdzinājumā ar citām kaimiņvalstīm Latvijā sēņu ir vairāk – pie mums zināmas vairāk nekā 4000 sēņu sugu. Vairāk nekā tūkstotis no tām ir cepurīšu sēnes.

 

Avots:www.dabasmuzejs.gov.lv

www.zinas.nra.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *