Centrāleiropā atjaunojies pieprasījums pēc Skandināvijas skujkoku saplākšņa

Centrāleiropā kopš augusta vidus strauji palielinājies pieprasījums pēc Skandināvijā ražotiem skujkoku saplākšņa produktiem. Kā atzīmējuši tirgotāji, šogad pircēju aktivitāte ir jūtami lielāka nekā citkārt šai laika periodā. Un pirmie veiktie pasūtījumi par saplākšņa piegādēm oktobrī ļauj prognozēt, ka pieprasījums tuvāko pāris mēnešu laikā būs labs un stabils, tāpēc atsevišķi ražotāji atsākuši strādāt sešas līdz septiņas dienas nedēļā.

Īpaši labi veicas augstas kvalitātes saplākšņa tirdzniecība. Tāpat nedaudz palielinājies pieprasījums pēc zemākas kvalitātes produkcijas koka taras ražošanai. Savukārt pieprasījums pēc III/III šķiras saplākšņa saglabājies nemainīgi vājš.

Kopumā vasaras periodā pieprasījums pēc saplākšņa Centrāleiropā šogad bija labs, izņemot jūlija mēnesi, un piegādes apjomi – lielāki nekā gadu iepriekš. Neskatoties uz straujo pieprasījuma kāpumu, Skandināvijas saplākšņu ražotājiem sarežģījumu ar pasūtījumu izpildi nav, tāpēc šobrīd tirgū vērojams piedāvājuma un pieprasījuma līdzsvars.

Skandināvijā ražotā skujkoku saplākšņa cenas vairumā Eiropas tirgos saglabājušās nemainīgas, pēc tam, kad atsevišķos tirgos atsevišķu sortimentu cenas jūnija mēnesī tika paaugstinātas par 3 – 5%. Par piegādēm oktobrī līgumi šobrīd tiek slēgti par septembra cenām, tāpēc pēdējā ceturksnī ražotāji cer saglabāt pārdošanas cenas esošā līmenī. Atkarībā no ražotāja un piegādes reģiona, Skandināvijas skujkoku saplākšņa vidējā pārdošanas cena šobrīd ir aptuveni 380 – 430 EUR/m3. Vienkāršāku produktu (III/III virsmu) cena ir par aptuveni 15 EUR/m3 zemāka.

 

Avots: “EUWID Wood Products and Panels” (07.09.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *