Šogad Vācijā pirmajā pusgadā importēts par 21,4% vairāk saplākšņa nekā pērn

Lapu koku un skuju koku saplākšņa importa apjomu pieaugums Vācijā bija vērojams arī otrajā ceturksnī. Turklāt pēc krituma pirmajā ceturksnī, no aprīļa līdz jūnijam Vācijā palielinājies arī tropu koksnes saplākšņa ievedums.

Saskaņā ar Vīsbādenes (VFR) Federālā statistikas dienesta datiem, Vācijā 2011.gada otrajā ceturksnī importēts par 21% vairāk – 183,7 tūkst.m3 lapu koku saplākšņa nekā gadu iepriekš. Līdzīgi kā pirmajā ceturksnī, piegādes apjomus uz Vāciju kāpinājuši gandrīz visi nozīmīgākie tirdzniecības partneri. Piemēram, no Krievijas otrajā ceturksnī ievests par 50% vairāk saplākšņa (51,5 tūkst.m3) nekā gadu iepriekš; no Somijas – par 33% vairāk (23,7 tūkst.m3), pēc tam, kad pirmajā ceturksnī saplākšņa imports no šīs valsts Vācijā pieauga par 56%. No Ķīnas lapu koku saplākšņa ievedums otrajā ceturksnī pieauga tikai par 3%, sastādot 32,7 tūkst.m3. Tāpat saplākšņa imports palielinājies no Latvijas (+20%), Polijas (+9%), Igaunijas (+24%) un Itālijas (+13%).

Lielāku pieaugumu – par 30% – otrajā ceturksnī Vācijā uzrādīja skuju koku saplākšņa imports, kas sasniedza 153,7 tūkst.m3. Tai skaitā no Brazīlijas, kas ir lielākais skuju koku saplākšņa piegādātājs, ievedums palielinājās par 17% (līdz 82,5 tūkst.m3). Savukārt tropu koksnes imports par 15% palielinājās, galvenokārt, pateicoties lielākiem piegādes apjomiem no Spānijas (+11%), Indonēzijas (+6%) un Itālijas (+5%). Tomēr šis kāpums nespēja kompensēt importa kritumu 26% apmērā pirmajā ceturksnī, tāpēc kopējais Vācijā ievestais tropu koksnes saplākšņa apjoms pirmajā pusgadā joprojām bija par 9% mazāks nekā 2010.gada analogajā laika periodā. Skujkoku saplākšņa imports pirmajā pusgadā Vācijā sasniedza 327,8 tūkst.m3, kas ir par 36% vairāk nekā gadu iepriekš; lapu koku saplākšņa imports – 333,5 tūkst.m3 (+18%).

 

Avots: “EUWID Wood Products and panels”

Papildus info: www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *