Vācijas virtuves iekārtu ražotājs “Alno AG” pirmo pusgadu noslēdz ar zaudējumiem

Neskatoties uz ekonomikas atjaunošanos Eiropā, Vācijas kompānijas “Alno AG” pirmā pusgada finanšu rezultāti  par to neliecina. Kompānijas konsolidētie ienākumi pirmo sešu mēnešu laikā samazinājās par 4,7% līdz 222,7 miljoniem eiro. Tai skaitā ienākumi no produkcijas realizācijas vietējā tirgū samazinājās par 3,7% līdz 160,8 miljoniem eiro. Savukārt ārējos tirgos, pēc ražošanas pārtraukšanas piecās rūpnīcās ārpus Vācijas, pārdošanas ienākumi samazinājās par 7,3% līdz 61,9 miljoniem eiro, ārējā tirgus daļai tādējādi samazinoties no 28,6% līdz 27,8%.

Paralēli izejmateriālu iegādes izmaksām pirmajā pusgadā pieaugušas arī transporta izmaksas, kā rezultātā EBITDA rādītājs jeb peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas, samazinājās no 7,5 miljoniem aizvadītajā gadā līdz -8,5 miljoniem eiro šogad. Taču gada otro pusi kompānija plāno noslēgt ar pozitīvākiem rezultātiem, jo virkne sarežģījumu, kas ietver reorganizācijas pasākumus, līdz šim jau ir atrisināti. Tāpat palielinājies jauno pasūtījumu skaits, īpaši no Turcijas un Ķīnas. Jau jūlijā kompānijas pārdošanas ienākumi salīdzinājumā ar 2010.gada jūliju pieauga par aptuveni 5,5 miljoniem eiro, tādējādi mēneša laikā kompensējot aptuveni pusi no ienākumu krituma pirmā pusgada laikā.

„Alno AG” ir viens no vadošajiem virtuves iekārtu ražotājiem Vācijā, kura produkcija tirgū atpazīstama ar četriem brendiem: Alno, Wellmann, Implus un Pino. Kompānija sadarbojas ar aptuveni 7 000 savas produkcijas izplatītājiem vairāk nekā 64 pasaules valstīs.

2010.gadu „Alno AG” noslēdza ar 467,3 miljonus eiro lielu apgrozījumu, kas ir par 5,3% mazāk nekā 2009.gadā un zaudējumiem 13,1 miljonu eiro apmērā.

 

Avots:http://www.alno.ag/214.0.345.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *