Plānotās pārmaiņas Valsts meža dienestā, realizējot ilgi diskutēto reorganizāciju

Pamatvilcienos pilnais rīcības plāns būs gatavs septembra beigās, bet patlaban plānots, ka desmit virsmežniecību un sešpadsmit nodaļu birojus izvietos kādreizējo Latvijas rajonu centros. Iespējams, VMD biroji papildus būs vēl kādās trīs četrās vietās, kur ir liela cilvēku plūsma, piemēram, Smiltenē. Tas vēl tiek diskutēts, un galīgais lēmums tiks pieņemts tuvākajā laikā, informējis Valsts meža dienesta (VMD) ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs Andis Krēsliņš.

Jaunajā modelī virsmežniecības centrālā administrācija kā struktūrvienība tiks būtiski mainīta, jo mainās veicamie uzdevumi un pienākumi. Turpmāk virsmežniecības administrācijai būs jāveic meža ugunsapsardzības darbu organizācija, medību iecirkņu platību robežu aktualizācija, mednieku apliecību izsniegšana, medību uzraudzība un kontrole, meža reproduktīvā materiāla kontrole, meža patoloģiskā stāvokļa uzraudzība un kontrole un vēl daudzi citi darbi.

Valstī kopumā būs 360 mežziņu apgaitas, katra vidēji ap 10 000 hektāru liela, tostarp 60 mazās apgaitas – aptuveni 5000 hektāru lielas. Mazo apgaitu uzraudzību un kontroli veiks vecākie mežziņi, kuru pienākumos ietilps arī mežziņu darba organizācija.

Valsts meža dienestā galvenais uzdevumu veicējs un lēmumu pieņēmējs būs mežzinis, kas turpmāk tiks nodrošināts ne tikai ar autotransportu, bet arī ar GPS uztvērējiem.

Jau sākts darbs pie jaunas programmatūras izstrādes, kas Meža valsts reģistru padarīs efektīvāk izmantojamu. Tiek pilnveidota sistēma, kas nodrošina visu vajadzīgo dokumentu saņemšanu elektroniski. Tas iespējams jau šodien, tomēr meža īpašnieki ir pieraduši pie mežniecību darbinieku atsaucības un labprātāk kontaktējas klātienē, tā iegūstot iespēju saņemt palīdzību dokumentu izpildīšanā. Turpmāk arvien vairāk pakalpojumi tiks sniegti elektroniski, ietaupot gan laiku, gan degvielu. VMD uzdevums būs gādāt, lai visas vajadzīgās veidlapas būtu pieejamas un atrodami saprotami apraksti, kā tās jāizpilda.

 

Avots: “Latvijas Avīze” (17.09.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *