Ražošanas attīstībai SIA “Palleteries” no Swedbank saņem 216 800 eiro aizdevumu

Palešu sagatavju un taras dēlīšu ražotājs SIA „Palleteries” ir saņēmis finansējumu no Swedbank 216 800 eiro apmērā, ko izmantos ražošanas attīstībai. Daļa no finansējuma ir  piešķirta Eiropas investīciju fonda JEREMIE programmas ietvaros mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

“Palleteries” strādā visā Latvijā ar pamatražošanu Kuldīgā. Uzņēmums iepērk izejmateriālus no vietējām zāģētavām un eksportē savu produkciju 100% apmērā. Galvenās eksporta valstis saražotajai produkcijai ir Vācija un Holande, savukārt vietējā tirgū kompānija realizē ražošanas blakus produkciju – skaidu un šķeldu. Piecu gadu laikā uzņēmums sasniedzis ievērojamu apgrozījuma pieaugumu – 2009. gads noslēgts ar 460 tūkstošu latu apgrozījumu, savukārt 2011. gadu plānots nobeigt jau ar  3 miljonu latu apgrozījumu.

„Paletes var saukt par koksnes produkcijas tirgus barometru, jo pieprasījums pēc paletēm ir tieši saistīts ar ekonomikas aktivitāti – visa produkcija tiek pārvietota uz paletēm, līdz nonāk līdz ražošanai vai tirdzniecības vietai. Nestabilitātes pieaugums eirozonā atspoguļojas arī pieprasījumā pēc paletēm, tāpēc jau kopš augusta aktīvi strādājam pie pasūtījumu nodrošināšanas,” stāsta Edijs Ošs, “Palleteries” valdes loceklis.

JEREMIE (Joint European Resources for Micro to Medium Enterprises – Eiropas apvienotie resursi mazajiem, vidējiem un mikro uzņēmumiem) ir Eiropas Komisijas un Eiropas Investīciju bankas grupas kopēja iniciatīva, lai uzlabotu finansējuma pieejamību mikro, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, īpaši mikrokredītiem, riska kapitāla finansējumam vai garantijām, kā arī citiem finansējuma veidiem.

 

Avots:www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *