Iedzīvotāji aicināti pieteikties atbalstam zaļās enerģijas izmantošanai mājokļos

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina iedzīvotājus pieteikties atbalsta saņemšanai atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājokļos. Pieteikšanās konkursam – līdz šā gada 1.novembrim.

Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta atbalstu iespējams saņemt, piesakot projektus konkursa „Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā” otrajā kārtā. Kopējais otrās kārtas pieejamais finansējums ir 6 975 559,16 lati. No šiem līdzekļiem vienam projektam maksimāli pieejamā summa būs līdz 50% no kopējām projekta izmaksām, bet ne vairāk kā 7000 lati.

Konkursa mērķis ir atbalstīt mazu jaudu iekārtu iegādi un uzstādīšanu dzīvojamajās mājās, kas ļauj izmantot siltumenerģiju un elektroenerģiju no atjaunojamajiem resursiem, piemēram, saules baterijas, vēja ģeneratorus, biomasas apkures katlus, siltumsūkņus un citus. Pieteikties atbalstam var dzīvojamās mājas īpašnieks vai daudzdzīvokļu nama dzīvokļu īpašnieku veidota biedrība.

Pirmajā konkursa kārtā bija vērojama ļoti liela iedzīvotāju atsaucība. Finansējumu saņēma vairāk nekā 1200 projekti, no kuriem apmēram 38% paredz mājsaimniecībās iegādāties vai uzstādīt siltumsūkņus, bet 34% – saules kolektoru sistēmas.

 

Lasīt vairāk:www.varam.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *