Parakstīs līgumu par jaunas atbalsta programmas mikro uzņēmējiem uzsākšanu

Rīt, 27. septembrī tiks parakstīts Īstenošanas līgums par individuālā projekta “Mikrokreditēšanas programma” īstenošanu, kā ietvaros mikrouzņēmumi Latvijas Hipotēku un zemes bankā varēs saņemt mikro aizdevumus līdz 10 000 latu saimnieciskās darbības uzsākšanai un attīstībai, ieviešanu un līdz ar to uzsākta programmas īstenošana.

Ekonomikas ministrija uzsver, ka jaunā atbalsta programma veicinās nodarbinātības, ekonomiskās aktivitātes un dzīves līmeņa paaugstināšanos Latvijā. Tā būs vēl viens finanšu instruments, kas sekmēs tieši mikrouzņēmumu un pašnodarbinātu personu pieeju finansējumam mikro aizdevumu un grantu veidā, lai nodrošinātu sava biznesa uzsākšanu un attīstību.

Kopējais pieejamais finansējums mikro uzņēmumiem programmas ietvaros ir 8,3 miljoni Šveices franku (aptuveni 5,7 miljoni latu). Programmas ietvaros mikro kreditēšanai tiks novirzīti 7,6 miljoni Šveices franku (aptuveni 4,7 miljoni latu), no kuriem 80% finansēs Šveices puse, bet 20% – Hipotēku banka. Savukārt grantu sniegšanai tiks novirzīti 0,7 miljoni Šveices franku (aptuveni 0,45 miljoni latu), ko 100% apmērā finansēs Šveices puse.

Finansiālajam atbalstam varēs pieteikties gan mikro uzņēmumi, gan arī saimnieciskās darbības uzsācēji pirms mikro uzņēmuma izveidošanas, kuriem jāreģistrējas kā saimnieciskās darbības veicējam 2 mēnešu laikā pēc Hipotēku bankas lēmuma par atbalsta piešķiršanu.

 

Lasīt vairāk:www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *