Andis Krēsliņš: Mežu īpašniekus iecerētā VMD reorganizācija neietekmēšot

Mežu īpašniekus iecerētā Valsts meža dienesta (VMD) reorganizācija neietekmēšot, turklāt būšot iespējas visu kārtot īpašniekam piemērotā formā gan klātienē, gan elektroniski, vēsta laikraksts “Dienas bizness”.

“Meža īpašnieka fizisku kontaktu ar konkrētās teritorijas mežzini neprasa jau pašreizējā sistēma, un tāda arī nav nepieciešama, bet jaunajā sistēmā, ja būs vēlme, visus jautājumus varēs risināt elektroniski no jebkuras vietas un tādā pašā veidā arī saņemt atbildes no VMD,” skaidro tikko valdības apstiprinātais Valsts meža dienesta ģenerāldirektors Andis Krēsliņš.

„Visa pasaule iet uz e-pakalpojumiem un arī VMD – neatkarīgi no tā, kas ir tās vadītājs un ir vai nav tajā kāda reorganizācija vai optimizācija, ir jābūt sistēmai, kura dod iespēju visus jautājumus atrisināt elektroniski,” uzsver Māris Liopa, Latvijas Meža īpašnieku un apsaimniekotāju konfederācijas valdes priekšsēdētājs. E-pakalpojumu nodrošināšana, protams, var prasīt arī valsts kapitālieguldījumus, taču tieši IT ir tas instruments, kas ļauj efektivizēt darbu un vienlaikus samazināt patērējamo laiku.

Kopumā VMD pārmaiņu rezultātā iestādē amata vietu skaits saruks aptuveni par 200. Lai gan A.Krēsliņš uzsver, ka atbrīvojamo darbinieku skaits varētu būt robežās starp 100 un 150. „Precīzu skaitu, cik darbinieku tiks atlaisti un kādām struktūrām – mežniecībām, virsmežniecībām un centrālās administrācijas – varēs pateikt aptuveni novembrī, kad būs sastādīti visi amatu saraksti”.

Lai arī vides organizācijas uzskata, ka VMD reforma vājinās uzraudzību un kontroli par to, kas un kā notiek mežos, VMD jaunais ģenerāldirektors uzskata, ka struktūra faktiski nemainīsies, jo mainīta tiek darba organizācija.

„VMD darbiniekiem būtībā ir jākontrolē tur, kur pastāv kāds risks, vai arī ir vajadzīga pārbaude konkrēta lēmuma pieņemšanai, nevis kontrole tikai tāpēc, lai kontrolētu,” uzskata M.Liopa. VMD strukturālo optimizāciju iecerēts pabeigt līdz šā gada nogalei, lai jau ar 2012.g. darbotos atbilstoši jaunajai sistēmai. Pašreizējais zemkopības ministrs Jānis Dūklavs solīja, ka VMD budžets – 8 miljoni latu – netiks apcirpts, taču, ko lems jaunā valdība, nav zināms. Reorganizācijā ietaupīto – aptuveni 0,97 miljonus latu – plānots izmantot VMD mežziņu un vecāko mežziņu algu paaugstināšanai no nākamā gada, kā arī iestādei nepieciešamās infrastruktūras uzlabošanai.

 

Avots: “Dienas bizness” (30.09.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *