Vācijas mēbeļu ražotāju apgrozījums pirmajā pusgadā palielinājies par 7,3%

Vācijas mēbeļu ražošanas uzņēmumu (525) kopējais apgrozījums 2011.gada pirmajos sešos mēnešos palielinājās par 7,3% sastādot 8,17 miljardus eiro, liecina Vācijas statistikas biroja dati.

Šāds pieaugums sasniegts, pateicoties augstākām realizējamās produkcijas pārdošanas cenām saistībā ar pieaugošajām ražošanas izmaksām, kā arī salīdzinoši vājo rādītāju dēļ 2010.gadā. Tai skaitā Vācijas tirgū apgrozījums palielinājies par 6,5% līdz 5,86 miljardiem eiro, savukārt eksporta apgrozījums audzis straujāk, sasniedzot 2,31 miljardu eiro, kas ir par 9,4% vairāk nekā 2010.gada pirmajā pusē.

Vislielākais apgrozījuma pieaugums – par 22,8% (sastādot 972,7 miljonus eiro) – bija vērojams ofisa mēbeļu sektorā. Mājas mēbeļu ražotāju kopējais apgrozījums palielinājies krietni mazāk – par 4,6% sastādot 6,5 miljardus eiro.

Ņemot vērā pirmajā pusgadā sasniegtos rezultātus, Vācijas mēbeļu ražotāju asociācija (Verband der Deutschen Möbelindustrie) paaugstinājusi prognozi par kopējā apgrozījuma pieaugumu 2011.gadā no 2 – 3% līdz 5%. Un tā kā 2010.gada otrajā pusē mēbeļu ražotāju sasniegtie rezultāti bija labāki nekā pirmajā pusē, šogad apgrozījuma pieaugums attiecībā pret iepriekšējā gada attiecīgo periodu, otrajā pusgadā būs nedaudz mazāks – aptuveni 3% apjomā.

Saskaņā ar asociācijas informāciju, eksporta tirgos pirmajā pusgadā bija vērojamas pozitīvas tendences. Arī vietējā tirgū, palielinoties izsniegto būvatļauju skaitam, tiek saskatītas labas perspektīvas. Izvērtējot cenu politiku, sagaidāms, ka strauji pieaugošo izejvielu cenu dēļ ražotāji turpinās paaugstināt pārdošanas cenas.

Aizvadītajā gadā galvenie Vācijas mēbeļu noieta tirgi bija Francija, Šveice, Austrija un Nīderlande. Ievērojami vairāk 2010.gadā mēbeles eksportētas uz Poliju (+13,7%) un Spāniju (+10,5%), savukārt uz Nīderlandi un Itāliju eksports samazinājās par attiecīgi 12,1% un 3,8%. Pieaugošu tendenci uzrādījis eksports uz Turciju un Dienvidkoreju.

 

Avots: “EUWID Wood Products and Panels” (14.09.2011)

Lasīt vairāk:www.hdh-ev.de

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *