Atjaunojamajiem energoresursiem jākļūst par jaunās valdības prioritāti

Viens no jaunās Saeimas galvenajiem izaicinājumiem būs sasāpējušo un joprojām stagnējošo enerģētikas jautājumu risināšana, teic Aleksandrs Šilovs, “Baltic Wind Power Corporation” valdes priekšsēdētājs.

Šādu topošo deputātu darba kārtību nosaka gan aizvien pieaugošās energoresursu cenas un Latvijas iedzīvotāju apkures parādi, gan nepieciešamība pēc energo neatkarības no lielā austrumu kaimiņa, gan Eiropas Savienības prasības, ka līdz 2020. gadam vismaz 20% no ES iedzīvotāju patērētās enerģijas jāiegūst no atjaunojamiem energoresursiem, t.sk. vēja enerģijas. Saskaņā ar Eiropas Vēja enerģijas asociācijas (EWEA) informāciju, lai sasniegtu ES izvirzīto mērķi, katrai dalībvalstij nepieciešams vismaz 1/3 no elektroenerģijas iegūt izmantojot atjaunojamos resursus, no kuriem, vismaz 12 – 14% jeb aptuveni 180 GW (gigavati) – tieši no vēja enerģijas.

Ir skaidrs, ka vēja enerģijai ir jākļūst par vienu no galvenajiem nākotnes energoresursiem. Vēja parki strauji attīstās it visur Eiropā, kur vien pieejams šis dabas resurss. Lai arī vārdos deklarējusi, Latvija diemžēl nevar lepoties ar sasniegumiem atjaunojamās enerģijas sektorā, it īpaši vēja enerģijas jomā.

Šobrīd Latvijā ir īstenoti tikai daži vēja parku projekti – Grobiņa (33 elektrostacijas, kopā 19.8MW), Alsunga (2 elektrostacijas, kopā 2MW) un Ainaži (2 elektrostacijas, kopā 1.2MW). Pārsvarā vairāk ir tādu projektu, kas ir vien “uz papīra” – paredzēti pārdošanai iespējamam investoram, iestrēguši birokrātijas slūžās vai saskārušies ar investīciju piesaistes problēmām.

 

Lasīt vairāk:www.bizness.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *