Krievijas granulu ražotāji apmeklē Zviedrijas bioenerģijas uzņēmumus

No 6. līdz 8.oktobrim Krievijas Bioenerģētikas asociācija un izstāžu rīkotājsabiedrība “Restek” devās biznesa braucienā uz Zviedriju, lai tiktos ar lielākajiem granulu, brikešu u.c. biomasas pircējiem.

Sākotnēji Krievijas pārstāvji iepazinās ar Zviedrijas biokurināmā ražotāju asociāciju SVEBIO, kas apvieno aptuveni 300 šī sektora pārstāvjus. Tam sekoja kompānijas “EFO” apmeklējums, kas ir ievērojams koksnes granulu, šķeldas un brikešu pircējs Zviedrijā, divu biomasas termoelektrostaciju (“Norrenergi AB” un “Husselby”) apmeklējums ar mērķi apspriest biokurināmā  piegādes iespējas arī šīm spēkstacijām, un iepazīšanās ar ražošanas tehnoloģiju „Stora Enso” granulu rūpnīcā valsts austrumos.

Visi šie biokurināmā patērētāji sadarbojas gan ar vietējiem, gan Baltijas valstu, Krievijas u.c. šīs produkcijas piegādātājiem. Piemēram, kompānija “EFO” vien no ārvalstīm ik gadu iepērk aptuveni 100 000 tonnu kurināmo granulu, bet no vietējiem ražotājiem – vēl trīs reizes lielāku apjomu.

Visi apmeklētie Zviedrijas uzņēmumi pauda interesi par Krievijā ražotajām koksnes granulām un briketēm, kas Zviedrijā pamatā tiek izmantotas  ar biomasu darbināmajās termoelektrocentrālēs. Jāatzīmē, ka Zviedrija jau gandrīz pilnībā atteikusies  no ogļu, gāzes un naftas izmantošanas siltumenerģijas ražošanā. Nafta kā papildus kurināmais tiek izmantota tikai ļoti aukstās ziemās.

Krievijas Bioenerģētikas asociācija diskusiju par Krievijas biokurināmā ražotāju sadarbības iespējām ar partneriem Rietumeiropā plāno turpināt šā gada 1.decembrī Maskavā, izstādes „WOODEX” ietvaros paredzētajā bioenerģijas konferencē “Granulas, briketes, šķelda un koksnes atlikumi – ražošana, tirdzniecība, finansējums un tehnoloģijas”.

 

Avots: http://www.infobio.ru/news/1283.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *