Baltkrievijā 2012.g. vidū ražošanu uzsāks 15 miljonus eiro vērta mēbeļu fabrika

Viena no pasaulē zināmākā zīmola IKEA mēbeles drīzumā tiks izgatavotas arī Baltkrievijā. 15 miljonus eiro vērtā mēbeļu fabrika Mogiļovā tiks atvērta 2012.gada jūnijā, un mēnesī tajā plānots saražot produkciju aptuveni 10 miljonu eiro vērtībā.

Jaunajā mēbeļu fabrikā tiks izmantoti vietējā tirgū tapušie izejmateriāli – kokskaidu plātnes un citi blakus produkti, kas tiks ražoti uzņēmuma „Ivacevichdrev” šā gada decembrī jaunatvērtajā kokskaidu un lamināta plātņu ražošanas rūpnīcā. Uz šodienu šis ir koncerna „Bellesbumprom” lielākais investīciju projekts – tā kopējā vērtība sastāda 131 miljonu eiro. Projekta realizācija gaitā celtniecības, montāžas darbos un papildus iekārtu iegādei tika novirzīti 40 miljoni eiro, savukārt uzstādīto augstās tehnoloģijas iekārtu kopējā vērtība sastāda 75 miljonus eiro.

Paredzēts, ka jaunajā plātņu rūpnīcā sākotnēji gadā tiks saražoti 250 000 kubikmetru plātņu, taču perspektīvā izlaides apjoms varētu tikt palielināts līdz 320 000 kubikmetru gadā. Šobrīd „Ivacevichdrev” ražo tikai viena biezuma (16 mm) kokskaidu plātnes, savukārt jaunajā rūpnīcā tiks ražotas dažāda biezuma koksnes plātnes – no 8 līdz 40 mm.

Saskaņā ar valsts statistikas datiem, KSP un MDF plātņu imports Baltkrievijā ik gadu pārsniedz 100 miljonus dolāru, kas uzskatāmi pierāda, ka jaunajā „Ivacevichdrev” plātņu rūpnīcā ieguldīto līdzekļu apjoms ir salīdzināms ar ikgadēji importējamo plātņu materiālu vērtību, uzsvēris koncerna „Bellesbumprom” vadītājs Vladimirs Šuļga. Uz šodienu pieprasījums pēc kokskaidu plātnēm ir gan būvniecībā, gan mēbeļu rūpniecībā. Ņemot vērā uzstādītās jaudas, jaunā rūpnīca praktiski pilnībā segs vietējo patēriņu, kas ir aptuveni 200 000 – 250 000 kubikmetru gadā. Ja tuvākajā nākotnē tiks īstenots arī plātņu ražotāja „Rechicadrev” projekts, kas paredz gadā saražot līdz 200 000 kubikmetru, varēs sākt izvērtēt arī plātņu eksporta iespējas.

 

Avots:http://www.ivacevichdrev.by/news/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *