Vai gofrētā kartona mēbeles varētu kļūt par daudzināto Latvijas “Nokia”?

Ja esat pabijis kādā apmeklētā mūzikas festivālā vai skatījies brīvdabas kino, būs grūti jūs pārsteigt, piedāvājot piesēst uz kartona soliņa. Bet ko jūs teiktu par kartona atpūtas krēslu, ko piestumt pie kartona galda, un uz tā lasīt enciklopēdiju, kas izņemta no kartona plaukta? Jānis Brinkmanis, kartona mēbeļu ražošanas uzņēmuma “Foldlife” pārstāvis, uzskata, ka nupat uzburtajā ainā nav nekā neparasta -kartons ir tāds pats materiāls kā visi citi: “Pirms vairāk nekā simts gadiem nezināja, kas ir plastmasa; arī gofrētais kartons parādījās tikai pirms gadiem 60. Tas ir samērā jauns materiāls, no kura var taisīt jebko. No citiem materiāliem izgatavo visu iespējamo, kāpēc lai kartons būtu izņēmums?”

Jānis Mercs, kompānijas radošais dizainers, savulaik studējis Mākslas akadēmijā un bieži mainījis mājokļus: “Nemitīgās pārvākšanās lika domāt, ka mēbelēm jābūt no viegla materiāla. Biju taisījis scenogrāfijas darbus, un pāri bija palicis kartons. Izmēģinot to locīt, ātri sapratu, ka tas ir ļoti izturīgs materiāls. Eksperimentus sāku ar drēbju skapja pagatavošanu, un šī ideja vēlāk pārauga manā bakalaura darbā – radās kartona soliņš, no kura vēlāk tika atvasināts krēsls ar atzveltni, kā arī galds. Pirmie krēsli manās mājās kalpoja vismaz četrus gadus.”

Šobrīd uzņēmums piedāvā apmēram 20 dažādus interjera priekšmetus, taču ar laiku iecerēts piedāvāt kartona risinājumus it visam, ko vien varētu pielietot, iekārtojot birojus, bērnistabas un atpūtas telpas.

Vai uzņēmēji izgudrojuši daudzināto Latvijas “Nokia” un ar mēbelēm grasās apgādāt visu pasauli? Interese patiešām esot ievērojama – jautājumi, piedāvājumi un pasūtījumi nākot no visdažādākajām valstīm, sākot ar Austrāliju un beidzot ar Lielbritāniju un Vāciju. Tomēr bieži tiekot lūkots pēc plašākas sadarbības un jautāts, vai uzņēmums varētu tikt pārstāvēts citās valstīs. “Bet mēs vēl paši neesam tam gatavi,” atklāj Brinkmanis, “galvenā problēma ir apgrozāmie līdzekļi. Ja kaut ko tādu gribam realizēt, sanāk ieguldīt lielu naudu – “iesaldēt” to  vismaz uz pusgadu. Cik zinu, daudziem Latvijas uzņēmējiem ir šādas problēmas.”

 

Lasīt vairāk:www.delfi.lv

http://www.foldlife.lv/lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *