Lielākais Krievijas granulu ražotājs uzņem delegāciju no Nīderlandes

Krievijas uzņēmuma “Vyborgskaya Cellulose” granulu rūpnīcu  21.oktobrī apmeklēt ieradās Nīderlandes Enerģētikas ministrijas delegācija. Tās pārstāvjus Krievijas uzņēmuma direktors iepazīstināja ar rūpnīcas darbību šobrīd un tuvākajiem nākotnes plāniem.

Šā gada martā ekspluatācijā laistās rūpnīcas jauda pagaidām nepārsniedz 40%. Uz šodienu 100 miljonus dolāru vērtajā rūpnīcā var tikt saražotas 1000 tonnas rūpniecisko koksnes granulu dienā. Septembrī uzņēmums eksportēja 15 000 tonnu granulu.

Lai piegādātu nepieciešamos apaļkokus pārstrādei un saražoto produkciju uz energostacijām Eiropā, rūpnīcas teritorijā uzbūvēta osta. Tāpat no tuvākajiem apgabaliem koksne tiek piegādāta ar auto un dzelzceļa transportu. Kopumā viena miljona tonnu granulu saražošanai uzņēmumam būs nepieciešami 2,5 miljoni kubikmetru koksnes. Nepieciešamo koksni uzņēmums iegūst nomātajos meža nogabalos. Vidējā koksnes cena ar piegādi uz rūpnīcas teritoriju ir aptuveni 1000 RUB/m3 (~16 LVL/m3), kas ir galvenais izmaksu postenis uzņēmuma granulu ražošanas biznesā.

Šobrīd visa saražotā produkcija pamatā tiek eksportēta uz Nīderlandes un Zviedrijas energostacijām, taču tiek apspriesta iespēja granulas piegādāt arī uz 20 katlumājām vietējā tirgū. Tā kā Nīderlandē granulas pamatā izmanto elektrības ražošanai, kurināšanā tās jaucot ar oglēm, bet Zviedrijā – siltumenerģijas ražošanai, kādēļ granulas lielākoties tiek iepirktas periodā no septembra līdz martam, stabilāki sadarbības partneri ir Nīderlandes kompānijas, skaidrojis “Vyborgskaya Cellulose” direktors.

Pavisam Krievijā šobrīd darbojas aptuveni 200 granulu rūpnīcas. Tostarp divi lielie spēlētāji, kas nodrošina gandrīz pusi no visa Krievijas koksnes granulu eksporta uz Eiropu ir „Dok Enisey” un „Lesozavod-25″. Katrs no šiem uzņēmumiem eksportē aptuveni 120 000 līdz 130 000 tonnu granulu gadā.

 

Avots:http://ru3.infobio.ru/news/1313.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *