Latvijas vērtīgāko uzņēmumu vērtība pieaugusi vairāk nekā par miljardu latu

Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101 pētījums, kuru jau sesto gadu veic investīciju baņķieru sabiedrība IBS Prudentia un birža NASDAQ OMX Riga sadarbībā ar Lursoft IT, atspoguļo Latvijas uzņēmumu biznesa vērtību, kas ir svarīga ne tikai tautsaimniecībai kopumā, bet arī bankām, nodokļu maksātājiem, darba ņēmējiem un pašiem uzņēmumiem.

Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101 pirmais trijnieks 2010.gadā saglabājies nemainīgs – arī šogad AS „Latvenergo” ir Latvijas vērtīgākais uzņēmums ar 973,9 miljonu latu vērtību, kam seko AS „Swedbank” ar 537 miljonu latu vērtību un AS „Latvijas Dzelzceļš” ar 440 miljonu latu vērtību. Uzņēmuma vērtībai palielinoties par 40,37%, no piektās uz ceturto vietu TOP 101 sarakstā 2010.gadā pakāpās AS „Latvijas valsts meži” ar 395,1 miljonu latu vērtību.

Šā gada TOP 101 novērojams straujš vērtības pieaugums daudzās nozarēs, tādēļ nevar tikt izdalīta atsevišķa nozare, kas dominētu vērtību pieaugumā. Nozīmīgas attīstības tendences vērojamas arī mežsaimniecības un kokrūpniecības nozarē. No 10 pārstāvētajiem šīs nozares uzņēmumiem šā gada TOP 101 pieci uzņēmumi ir „jaunpienācēji”. Būtiskākais vērtības kāpums – par 202,9% – ir AS „Latvijas Finieris”, uzņēmuma vērtībai sastādot 95,38 miljonus latu.

Kopumā tika izvērtēti vairāk nekā 300 Latvijas uzņēmumu finanšu rādītāji 2010. gadā un to pārvaldības riski. Novērots, ka vispirms atguvās nozares, kuras pirmās krīzes ietekmē piedzīvoja lejupslīdi, kas arī atspoguļojas uzņēmumu finansēs un šā gada TOP 101.

Kopējās tendences liecina, ka pēc vērtības krituma iepriekšējā topā, kas tika veidots, izvērtējot krīzes gada rādītājus, tagad sarakstā iekļuvušo uzņēmumu kopējā vērtība ir pieaugusi vairāk nekā par miljardu latu jeb par 16% – no 7,23 miljardiem latu līdz 8,39 miljardiem latu, ko var uzskatīt par labu indikatoru ekonomikas augšupejas novērtēšanai.

 

Avots:http://www.kapitals.lv/top-101

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *