Konkursa “Izrāviens 2011” uzvarētāji varētu palielināt kopējo eksportu par vidēji 30%

Realizējot visus nozares ekspertu ieteikumus, 9 perspektīvi Latvijas eksportējošie uzņēmumi, kas piedalījās konkursā “Izrāviens” un balvā saņēma padziļinātu auditu, savu kopējo eksporta apjomu varētu paaugstināt vidēji par 30%, liecina pagājušā gada uzvarējušo uzņēmumu pieredze un “Izrāviena” ekspertu prognozes. Patlaban visu deviņu “Izrāviena” laureātu kopējais eksporta apjoms ir gandrīz 5 miljoni latu.

Latvijas uzņēmumi arvien aktīvāk meklē eksporta iespējas. To apliecina arī fakts, ka šogad rīkotajā konkursā “Izrāviens” tika saņemts par trešdaļu lielāks pieteikumu skaits nekā pērn. No 80 pieteiktajiem uzņēmumiem 9 ir veikts pilns IT, finanšu, mārketinga un eksporta spējas audits. Noslēdzoties projektam Izrāviens, visi 9 uzņēmumi saņēma konkursa organizatoru Lattelecom, Swedbank un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) ekspertu īpaši pielāgotus biznesa risinājumus un sagatavotus informatīvus materiālus uzņēmumu mērķtiecīgai eksporta plāna izstrādei un īstenošanai.

Jaunus eksporta tirgus savu izstrādājumu realizācijai gatavi iekarot koka mēbeļu ražotājs SIA SEZ Erke, poligrāfijas uzņēmums SIA Eveko, koka rotaļu laukumu izgatavotājs SIA Wendi Toys, auto drošības sistēmu izstrādātājs un ražotājs SIA Autonams, optikas preču ražotājs SIA Liko-R, SIA Poligrāfijas grupa Mūkusala, papīra un kartona izstrādājumu ražotājs SIA The Cardboarders, metālapstrādes ražošanas uzņēmums SIA Grandeg un šokolādes trifeļu ražotājs SIA Pure Chocolate.

“Lai arī šogad konkursā vairāk tika aicināti piedalīties nelieli uzņēmumi, kas tikko sākuši eksportēt, prieks, ka uzvarētāju vidū ir arī pieredzējuši eksportētāji. Tas liecina, ka mūsu konsultācijas tiek atzinīgi vērtētas un ir vajadzīgas arī uzņēmumiem ar vērā ņemamu pieredzi gan pašmāju, gan ārvalstu tirgos. Strādājot kopā ar projekta partneriem un uzņēmumiem, ir paveikts liels darbs, un gribu izteikt cerību, ka veiksmīgā sadarbība ar Izrāviens uzvarētājiem turpināsies, bet iegūtās zināšanas ļaus vēl mērķtiecīgāk un daudz efektīvāk izmatot mūsu piedāvātos pakalpojumus,” tā LIAA direktors Andris Ozols.

 

Avots:www.reitingi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *