“Vides projekti” rīko semināru par biomasas resursu izmantošanu enerģijas ražošanā

Ceturtdien, 1.decembrī plkst. 9:30 Tukuma novada domē, 2.stāva sēžu zālē, Talsu ielā 4 Valsts SIA „Vides projekti” sadarbībā ar Tukuma novada domi organizē bezmaksas semināru „Biomasas resursu izmantošana enerģijas ražošanā”. Semināra dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar projekta „Bioenergy Promotion” rezultātiem un plānotajām aktivitātēm Tukumā, kā arī iegūt informāciju par Tukuma pilsētas un novada enerģētikas rīcības plānu izstrādi.

Latvijas Valsts mežzinātnes institūta „Silava” pētnieks Andis Lazdiņš seminārā stāstīs par apmežojušos lauksaimniecības zemju apsaimniekošanas iespējām, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Lauksaimniecības enerģētikas institūta pētnieks Imants Plūme ieteiks, kādi resursu bāzēti aspekti jāņem vērā, lai attīstītu uzņēmējdarbību bioenerģijas sektorā, savukārt institūta vadošais pētnieks Vilis Dubrovskis atklās, kāds ir biogāzes ražošanas potenciāls Latvijā un Tukuma novadā.

Semināra otrajā daļā Jelgavas Bioenerģijas informācijas punkta vadītājs Aigars Laizāns dalīsies pieredzē, kā veicināt informācijas pieejamību iedzīvotājiem un uzņēmējiem par dažādu bioenerģijas resursu izmantošanas iespējām.

Pasākuma noslēgumā Tukuma novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Anita Šēlunda iepazīstinās ar Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plānu Tukuma pilsētai, kas izstrādāts Pilsētas mēru pakta ietvaros, savukārt projekta „Bioenergy Promotion” eksperti Ilze Neimane, Andis Lazdinš un Imants Plūme informēs, kā ir plānota Tukuma novada rīcības plāna bioenerģijas veicināšanai izstrāde.

 

Lasīt vairāk:www.videsprojekti.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *