Vieslekcija par darba samaksas pamatnostādnēm AS “Latvijas valsts meži”

Š.g. 7. decembrī Meža fakultātē notika AS “Latvijas valsts meži” Personāla vadības un administratīvās daļas vadītājas Ligitas Pundiņas lekcija Darba samaksas pamatnostādnes un pielietojums AS “Latvijas valsts meži”.

AS “Latvijas valsts meži” – lielākais un inovatīvākais uzņēmums meža nozarē Baltijas valstīs, kura apgrozījums sastāda 215. milj. Ls, un kurā nodarbināti ap 900 darbinieku (70 % ar augstāko izglītību).

Ligita Pundiņa strādā nozarē un vada personālu kopš 1990. gada, viņa ir ne tikai Personāla vadības un administratīvās daļas vadītāja AS “Latvijas valsts meži”, bet arī Latvijas Personāla Vadīšanas Asociācijas valdes loceklis. Pēc Ligitas Pundiņas vārdiem, uzņēmumā (LVM) par kvalificētu darbinieku trūkumu nesūdzas. Darba samaksas sistēmas pamatmērķis ir sekmēt (LVM) stratēģisko ilgtermiņa un īstermiņa mērķu sasniegšanu.

Darbinieku darba samaksa LVM sastāv no: pastāvīgās darba samaksas daļas (pamatalga, akorda alga) un mainīgās darba samaksas daļas (piemaksas, prēmijas, pabalsti un kompensācijas, apdrošināšana). Amatu vērtēšanā tiek ņemti vērā vairāki faktori: izglītība, profesionālā pieredze, darba sarežģītība, domāšanas sarežģītība, sadarbība un vadība, atbildība par darba norisi un rezultātiem, atbildība par lēmumiem. Amatu vērtēšanas rezultātā pēc punktu sistēmas amatam tiek piešķirta amatu grupa.

Sīkāka informācija par Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu atrodama interneta vietnē http://www.lvm.lv/lat/lvm/normativie_akti/?doc=12728.

 

Avots:www.mf.llu.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *