Zaļās enerģijas izmantošana Nīderlandē paver iespējas Latvijas uzņēmumiem

Š.g. 14.decembrī Ārlietu ministrijā Latvijas vēstnieks Nīderlandes Karalistē Māris Klišāns un uzņēmēji apaļā galda diskusijā “Atjaunojamo energoresursu sektors Nīderlandē – iespējas Latvijas cietās biomasas eksportētājiem” pārrunāja jautājumus par Nīderlandes atjaunojamo energoresursu sektoru un eksporta iespējām šajā tirgū, kā arī jaunākajām tehnoloģijām cietās biomasas ražošanā.

Diskusijas dalībnieki tika iepazīstināti ar Nīderlandes valdības un privātā sektora noslēgto vienošanos par pāreju no fosilajiem uz atjaunojamajiem energoresursiem “Green Deal”, kas paver iespējas Latvijas cietās biomasas ražotājiem veidot sadarbību ar energokompānijām, kuras cieto biomasu izmanto kā piemaisījumu ogļu stacijās. M.Klišāns, informējot par vēstniecības piedāvātajām atbalsta iespējām, līdztekus uzsvēra Nīderlandes patērētāja interesi slēgt ilgtermiņa piegādes līgumus, tādējādi nodrošinot Latvijas ražotājam iespējas stabilai attīstībai un tehnoloģiju pārnesei.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāve Nīderlandē Rita Rozīte norādīja, ka Nīderlandes enerģijas ražotāji ir atvērti jauniem piegādātājiem un Latvijas uzņēmumiem būtu nepieciešams aktīvs darbs, lai apgūtu šo tirgu.

Klātesošie diskusijas dalībnieki, kuri pārstāvēja gan ražošanas un enerģētikas, gan valsts pārvaldes un akadēmisko sektoru, īpaši uzsvēra nākotnē sagaidāmo pieprasījuma šajā jomā pieaugumu un nepieciešamību nodrošināt Latvijas ražotāju starptautisko konkurētspēju.

Šogad šī bija desmitā apaļā galda diskusija ciklā “Ārlietu dienests Latvijas eksportam”. Ieinteresētie uzņēmēji, tautsaimniecības nozaru un valsts pārvaldes institūciju pārstāvji aicināti sekot līdzi diskusiju kalendāram Ārlietu ministrijas mājas lapā un pieteikt savu dalību.

 

Avots:www.mfa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *