Paziņoti konkursa “Eksporta un inovācijas gada balva 2011” laureāti

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar LR Ekonomikas ministriju jau septīto gadu pēc kārtas 32 veiksmīgākajiem un inovatīvākajam Latvijas uzņēmumiem dažādās kategorijās piešķīra „Eksporta un inovācijas balva 2011″ atzinības rakstus. Labākie un veiksmīgākie uzņēmumi tika apbalvoti piecās dažādās kategorijās: Eksporta čempions, Eksportspējīgākais komersants lielo/vidējo un mazo komercsabiedrību grupā, Importa aizstājējprodukts, Inovatīvākais produkts, un Rūpnieciskais dizains.

Šogad konkursam “Eksporta un inovācijas balva 2011” pavisam tika iesniegti 106 pieteikumi. Konkursā pārstāvēta kokapstrāde un mēbeļu ražošana, metālapstrāde un mašīnbūve, elektronikas un elektrotehnikas ražošana, pārtikas ražošana un tekstilrūpniecība, būvmateriālu ražošana, ķīmiskā rūpniecība, kā arī poligrāfija, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, zinātniskā pētniecība un citas.

“Eksporta čempiona” titulu šogad ieguva AS “Valmieras stikla šķiedra”.

SIA “Latlaft Norge”, kas specializējies masīvkoka guļbūvju izgatavošanā un tika nominēts  kategorijā „Eksportspējīgākais komersants” mazo komercsabiedrību grupā, ieguva 3.vietu.

Par inovāciju čempionu atzīts SIA “Grandeg” par jauno granulu apkures katlu “GD TURBO”, kam ir vēl lielāka siltumatdeve un pašattīrīšanās spēja, kas ir ļoti svarīgi daudzdzīvokļu māju siltummezgliem.

Kategorijā „Importa aizstājējprodukts” atzinību guvusi SIA „Rauzas kompānija” par mēbeļu kolekciju „MINT Light Living”. Savukārt kategorijā „Rūpnieciskais dizains” atzinība izteikta koka māju u.c. koka izstrādājumu ražotājam „Annushkanu Factory” par koka gludināmo dēli „Gludināmais koks”.

Visiem konkursa laureātiem būs iespēja bez maksas piedalīties komersantu delegācijas sastāvā augstāko amatpersonu ārvalstu vizītēs, LIAA organizētajās tirdzniecības misijās un individuālos darījuma braucienos, izmantot speciāli šim konkursam izveidoto kvalitātes standarta zīmi uz saviem produktiem un informatīvajiem materiāliem.

 

Avots: www.liaa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *