Dizaina zīmols GROOBE radījis daudzfunkcionālu mājokļa kasti JOKO

Praktiskā dizaina priekšmets turpina mēbeļu kolekcijā – konstruktorā EQUUS aizsākto transformējamības un multifunkcionalitātes ideju. Tas ir aicinājums katram pašam domāt radoši un esošām lietām rast jaunus, nestandarta izpausmes veidus, tādā veidā atrisinot konkrētu problēmu, piemēram, rotaļlietu kastes trūkumu bērnistabā vai nepieciešamību mājdzīvniekam iekārtot savu mājokli.

„Ideja daudzfunkcionālam mājokļa priekšmetam radās līdz ar kaķu māju, ko veidoju savai kaķenei, nosauktai mūziķa Džona Lenona mūzas Joko Ono vārdā. Nosaukumu JOKO izvēlējāmies, lai vienlaikus gan godinātu kaķeni, gan arī nosaukuma latviskā nozīme norāda uz vārdu „jokot”. Savukārt „jokot” nozīmē runāt vai darīt ko tādu, kas saprotams pretējā nozīmē, bet „jokoties” – darīt kaut ko, lai uzjautrinātos, radītu jautrību. Tas savukārt saistās ar jokošanās procesā rasto iespēju izmantot šo pašu sākotnējo kaķu māju dažādām mājoklī eksistējošām sadzīviskām vajadzībām. Kaste var kalpot, piemēram, kā bērnistabas priekšmets, kur glabāt rotaļlietas, kā telpaugu kaste dzīvoklī, kā cimdu skapītis gaitenī. Mēs uzsākam šo spēli, iedodot rotaļlietu gan maziem, gan lieliem, aicinot katru pašu radīt savu ideju,”  stāsta zīmola GROOBE radītājs un mēbeļu dizainers Armands Grūbe.

Mājokļa kaste JOKO veidota no sešām saplākšņa detaļām vairākās dzīvespriecīgās krāsās, tādējādi norādot uz paša priekšmeta rotaļīgo un bērnu un mājdzīvnieku apdzīvotas telpas omulīgo raksturu. Pateicoties sastiprinājumiem un nelielajam svaram (3,4 kg) priekšmets var tikt viegli transportēts no vienas vietas uz citu, vai var tikt uzstādīts tikai tad, ja nepieciešams lietošanai, citā laikā neaizņemot daudz vietas jebkurā dzīvoklī.

Daudzfunkcionālā mājokļa kaste JOKO aplūkojama un iegādājama gan OSIS mājā (skvērā, iepretim Latvijas Nacionālajai operai, Aspazijas bulvārī 3, Rīgā), gan „Christmas POP-UP” veikalā (Kaļķu ielā 3, Vecrīgā).

GROOBE ir Latvijā dzimis dizaina zīmols, ko radījis koktēlnieks Armands Grūbe ar pārliecību, ka šodien mēbeļu dizains jārada ar pietāti pret dabu un cieņu pret indivīdu, balstoties ilgtspējas, funkcionalitātes un transformējamības filosofijā. Pirmā kolekcija – mēbeļu konstruktors EQUUS ir unikāls mēbeļu dizaina risinājums, kas ļauj katram pašam no atsevišķām, dizainiski vienotām oškoka detaļām izveidot savai telpai un tās raksturam piemērotu mēbeli.

 

Plašāk: Twitter.com/GroobeDesign; Facebook.com/GroobeDesign; Youtube.com/GroobeDesign

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *