Mēbeļu ražošanas atgriezumus pārvērš inovatīvā koka rēbusa kubā

Iepriekšējos gadsimtos bērnu rotaļlietas, kā arī pieaugošo izklaides priekšmeti lielākoties tika gatavoti no koka. Pagājušajā gadsimtā koks savu vietu daudzos izstrādājumos atdeva plastmasai un metāliem. Pēdējā laikā pasaulē arvien populārākas kļūst ne tikai ekoloģiski tīras koka rotaļlietas, bet arī dažādi laika kavēšanas koka konstruktori un rubiki – kubiki. Arī Latvijas uzņēmīgiem cilvēkiem, pēc Latvijas Amatniecības kameras prezidenta Viļņa Kazāka sacītā, ir iespējas izmantot šo pirktspējīgo pieprasījumu savu izstrādājumu pārdošanā un pakalpojumu piedāvāšanā.

Pavisam nesen dizaina mēbeļu ražošanas SIA „Rauzas kompānija” tirgū sāka piedāvāt ļoti dārgu produktu, kas tiek gatavots no mēbeļu ražošanas atlikumiem.

„Tas var būt gan kā dizaina elements – priekšmets, laika kavēklis, gan arī prāta kā atslodzes īstenotājs visdažādāko profesiju cilvēkiem,” stāsta uzņēmuma līdzīpašnieks Jānis Rauza. „Tāpat kā mūsu ražotās mēbeles, arī šis izstrādājums ir produkts ar augstu pievienoto vērtību un nav lēts,” skaidro J. Rauza. Viņš atzīst, ka šāda galvas lauzīšanas produkta cena tiek lēsta ap 150 eiro gabalā. Šobrīd jaunais produkts nosūtīts uz 18 – 20 uzņēmuma ražoto mēbeļu tirdzniecības vietām visā Eiropā.

Koka rotaļlietas ražošana risina Rauzas kompānijai mēbeļu ražošanas procesā radušos atgriezumu izmantošanu. „Dizaina mēbeles tiek ražotas, izmantojot Amerikas rieksta koka koksni, kuras žāvētu zāģmateriālu kubikmetra cena svārstās ap 3000 Ls un kuras atgriezumus – vienkārši sadedzināt vai sašķeldot un tad pārvērst siltumā ir ļoti neracionāli,” stāsta J. Rauza. Tieši tādēļ visi šie Amerikas rieksta koksnes atgriezumi ir tikuši glabāti noliktavā līdz būs efektīvs risinājums, ko ar tiem darīt. No Amerikas rieksta koka šobrīd tiek gavoti paši klucīši, bet pamatne – no Latvijas oša atgriezumiem.

 

Avots:www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *