Konference par OSB plātņu tirgus attīstības perspektīvām Krievijā

Izstādes “Woodex / Lestehprodukcija 2011″ ietvaros šā gada 30.novembrī Maskavas izstāžu centrā „Krokus Expo” notika konference par OSB plātņu tirgus attīstības perspektīvām Krievijā, pieprasījumu un piedāvājumu. Pārstāvot Krievijas, Latvijas, Francijas, Vācijas un Somijas uzņēmumus, starptautiskajā konferencē piedalījās vairāk kā 100 cilvēku: OSB plātņu ražotāji, iekārtu un līmju piegādātāji, celtnieki, kokapstrādātāji un mežizstrādātāji, kā arī investīciju kompāniju, banku un tirdzniecības tīklu pārstāvji.

Ar ziņojumiem konferencē uzstājās konsultāciju firmas „PIK”, kompānijas „Poyry Management Consulting”, karkasa paneļu māju ražotāju asociācijas „EKOPAN”, „Kalevala”, „Siempelkamp”, „Dieffenbacher” u.c. uzņēmumu speciālisti. Konferences dalībnieku vidū bija pārstāvji no tādām kompānijām kā „Holtec”, „Bolderaja Ltd”, „Kronospan”, „Kronodrev”, „Kronoply”, „Plyterra” un daudzām citām.

Konferences programma tika sadalīta divās sesijās. Pirmā sesija tika veltīta globālajam un atsevišķi Krievijas OSB plātņu tirgus izvērtējumam (t.sk. cenas, tendences, pasaules finanšu krīzes ietekme uz OSB tirgu), bet otra – jautājumiem saistībā ar OSB plātņu ražošanas rūpnīcu būvniecību Krievijā un šī veida koksnes plātņu mūsdienu ražošanas tehnoloģijām. Pēc ziņojumu prezentācijām sekoja diskusija. Dalībnieku galvenā uzmanība tika veltīta OSB plātņu ražošanas organizācijas aspektiem, kā arī šī produkta Krievijas un pasaules tirgus analīzei.

Krievijas OSB plātņu tirgus, pēc konferences dalībnieku domām, šobrīd atrodas „augšanas” fāzē un izskatās pietiekami perspektīvs. Krievijā šī veida plātņu rūpniecība nav attīstījusies, lai gan pieprasījums ir liels un daudzas kompānijas piesaka šādus projektus. Ņemot vērā iekšējā tirgus pieauguma tempus, tā potenciāls tuvākajā perspektīvā ir ne vairāk kā 2 – 3 rūpnīcu palaišana ekspluatācijā. Patlaban Krievijā pieprasījumu pēc OSB sedz imports, kas pēc oficiāliem datiem sastāda līdz 400 tūkst.m3 gadā. Savukārt kopējais iekšējā tirgus patēriņš sastāda 1,2 – 1,5 milj.m3. Sagaidāms, ka līdz ar pirmās OSB plātņu ražošanas rūpnīcas atvēršanu Krievijā, tirgus zināmā mērā var mainīties. Kokapstrādes kombināta „Kalevala” OSB plātņu rūpnīcas ar jaudu 500 tūkst.m3 gadā pirmā kārta ekspluatācijā tiks laista 2012.gadā. Kopējais projekta realizācijas ilgums plānots līdz 2024.gadam, bet ieguldāmo investīciju apjoms – 9 miljardi rubļu (~151 miljons latu).

 

Lasīt vairāk:http://lesprominform.ru/osb_woodex.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *