Ar ERAF īstenos vērienīgus zinātnes infrastruktūras modernizācijas projektus

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) ir sākusi slēgt vienošanās par finansējuma piešķiršanu deviņu apjomīgu projektu īstenošanai Eiropas Reģionālās attīstības fonda aktivitātē „Zinātnes infrastruktūras attīstība” projektu iesniegumu atlases pirmajā kārtā ar kopējo finansējumu vairāk nekā 56 miljoni latu.

Projektu īstenošanas gaitā, sadarbojoties nozīmīgākajām Latvijas zinātniskajām institūcijām un izveidojot valsts nozīmes pētniecības centrus (VNPC), plānots pilnveidot zinātnisko un pētniecības aprīkojumu un iegādāties jaunas iekārtas deviņu pētniecības virzienu attīstībai.

Lai gan vienošanās VIAA paraksta ar projektu finansējuma saņēmējiem, zinātnes infrastruktūru modernizēs visās projektu īstenošanā iesaistītajās zinātniskajās institūcijās.

„ERAF līdzekļi zinātnes infrastruktūrai ir ilgi gaidīts un nozīmīgs atbalsts, kas ne vien rada iespējas pilnveidot zinātnisko un pētniecības aprīkojumu, bet arī veicina vairāku zinātnisko institūciju sadarbību vienota mērķa sasniegšanā. Esmu pārliecināta, ka šāds zinātnisko institūciju sadarbības modelis, izveidojot valsts nozīmes pētniecības centrus, stiprinās gan iesaistītās institūcijas, gan zinātni un pētniecību kopumā, radot veselīgu konkurenci tādu pētījumu veikšanai, ar ko Latvijai lepoties pasaulē,” uzsver VIAA direktore Dita Traidās. Projektu iesniegumu atlases pirmajā kārtā pieejamais kopējais finansējums ir 56 348 117 latu.

 

Lasīt vairāk: www.mf.llu.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *